חרדים טסים לאומן. צילום ארכיון: עמית מגל

עשרות אלפי אנשים עזבו את משפחתם במהלך ראש השנה וטסו לאומן, שם קבור רבי נחמן מברסלב, זאת מתוך אמונה שמי שיתפלל על קברו של הצדיק יזכה לבשורות טובות בשנה הקרובה. תושב ראשון לציון, אב לחמישה ילדים, רצה גם הוא לצאת מישראל ולהשתטח על הקבר, אך גילה כי הוא אינו יכול לעשות זאת מאחר שאשתו, עימה הוא נמצא בהליכי גירושים, הוציאה נגדו צו איסור יציאה מהארץ. לפי כתב האישום שהוגש נגדו, תגובתו של הגבר הזועם לא איחרה לבוא.

המקרה המדובר אירע ימים ספורים לפני ראש השנה, מעט אחרי השעה חמש לפנות בוקר. לפי כתב האישום, האישה שעזבה את ביתם המשותף של בני הזוג ומתגוררת עם ילדיהם בבית הוריה בראשון לציון, היתה שקועה בשינה עמוקה עד שהתעוררה לקול צעקותיו של הגבר. זה התפרץ דרך דלת אחורית ועלה מיד לחדר השינה. האישה המפוחדת ביקשה ממנו לצאת, אך הוא בתגובה צעק עליה שאינו יכול לצאת מהארץ כדי לטוס לאומן ודרש ממנה להסיר את צו עיכוב היציאה מן הארץ שתלוי ועומד נגדו. לפי כתב האישום, הגבר תפס בצווארה של האישה וחנק אותה בחוזקה.

בנוסף הוא היכה אותה, סטר על פניה בעת שהיא זועקת לעזרה. בנוסף לכל אלה, כך נטען, איים עליה הגבר והודיע לה שאם לא תסיר את הצו נגדו הוא יפגע בה ובכל משפחתה. עוד הוא מואשם, כי נטל את מכשיר הטלפון הנייד שלה ועזב איתו את הבית.

אילוסטרציה: שאטרסטוק

האישה הכואבת והמפוחדת מיהרה לחדר השינה של הוריה והם הזעיקו מיד את המשטרה. כעבור זמן קצר עוכב הגבר והובא להמשך חקירה בתחנת המשטרה המקומית. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה ואיומים.