איים ונעצר | המחשה: Shutterstock

תקרית אלימה התרחשה בקופת חולים מאוחדת ברחוב הרצל, זאת לאחר שנשא של נגיף ה־HIV הגורם למחלת האיידס, התרגז על הרוקח ואיים להדביק אותו ואף ירק לעברו מספר פעמים כדי להוכיח את רצינות כוונתו. הגבר נעצר על ידי המשטרה ובשבוע שעבר הוגש נגד כתב אישום.

המקרה המדובר אירע לפני כשלושה שבועות, מעט אחרי השעה תשע וחצי בבוקר, כשקופת החולים כבר היתה מלאה במטופלים שהגיעו להיבדק על ידי סגל הרופאים במקום. בשלב זה נכנס למקום גבר כבן 50 ובידו מרשם לתרופות. הגבר נכנס לבית המרקחת וביקש מהרוקח לספק לו את התרופות שהופיעו במרשם, אך הרוקח הסביר כי התרופות אינן במלאי.

הגבר החליט לקחת שני קרמים שהיו מונחים על אחד המדפים ולצאת מהמקום בלי לשלם עבורם. הרוקח מיהר אחרי האיש והחזיק את המעלית בכדי לעכב אותו עד להגעת שוטרים שהזעיק, בעוד שהמטופל מנסה להזיז אותו בניסיון להימלט מהמקום.

בשלב זה, כך עולה מכתב האישום שהוגש נגדו, טען הגבר כי הוא חולה באיידס וכי הוא ידביק את הרוקח אם לא יזוז. הרוקח לא נבהל, גם לא כאשר המטופל החל לקלל אותו ולהשמיע איומים נגדו ונגד משפחתו.

כשראה שהרוקח אינו נרתע, החל הגבר לירוק על הרוקח בפניו, בניסיון להפחידו כי הוא עלול להידבק בנגיף.

שוטרים שהגיעו למקום עצרו את הגבר ולקחו אותו אל תחנת המשטרה המקומית, שם הודה במעשיו. במהלך החקירה התברר כי לגבר עבר פלילי עשיר. בימים האחרונים הוגש כתב אישום נגד הגבר התוקף בגין גניבה, תקיפה ואיומים.