מחוסר דיור מראשון לציון שהתגורר בהוסטל של העירייה, הורחק ממנו בשל מעשיו והחליט לנקום על כך. הוא הגיע לבניין העירייה, איים להצית אותו ושוטרים שעצרו אותו גילו סכין חדה על גופו. בימים האחרונים הוגש נגדו כתב אישום.

בניין עיריית ראשון לציון | צילום: אבי מועלם

עיריית ראשון לציון מפעילה כמה הוסטלים למחוסרי דיור, שמהווים פתרון עבורם עד שהם מוצאים מסגרת אחרת. אחד מהם, גבר כבן 62 בעל עבר פלילי, התגורר באחד ההוסטלים, אך בשל בעיות התנהגות הוחלט להוציא אותו משם.

לפני כשלושה שבועות בשעות הערב המאוחרות, הגיע האיש לרחוב הכרמל שם נמצא בניין העירייה. על פי החשד, הוא התקשר למשטרה ואמר למוקדנית שבכוונתו להצית את הבניין. שוטרים שהגיעו למקום עצרו אותו ומצאו על גופו סכין עם להב באורך שמונה סנטימטרים.

במהלך החקירה במשטרה התברר כי שבוע לפני כן ביקר הגבר בהוסטל שממנו הוצא, חרט בעזרת סכין על דלת המקום ואף השליך אבן גדולה על השומר, תוך שהוא מקלל אותו ודורש ממנו להיכנס. עוד התברר כי באותו שבוע הגיע האיש להוסטל עם קרשים שאסף בדרך, שפך עליהם בנזין והצית אותם.

החשוד, שיש לו כבר שבעה רישומים פליליים, שיתף פעולה עם החוקרים והודה בכל המיוחס לו. בימים האחרונים הוגש נגדו בבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום בגין הצתה, איומים והחזקת סכין.