רכבה על המדרכה והתנגדה לקנס | המחשה: shutterstock

לאחרונה נכנס לתוקפו חוק שאוסר על רוכבי אופניים לרכוב על המדרכות ומי שעושה זאת מסתכן בקנס. למרות זאת, רבים עדיין לא הפנימו זאת ומעדיפים להתווכח עם הפקחים ולדרוש מהם לבטל את הדוח. לעתים קרובות התקרית הופכת לחריפה ואף לאלימה, כפי שהרגיש על בשרו אחד מפקחי העירייה.

המקרה המדובר אירע לפני כשלושה שבועות ברחוב לסקוב בראשון לציון, מעט אחרי השעה ארבע אחר הצהריים. פקח שהיה אותה העת במשמרת, הבחין ברוכבת אופניים חשמליים כשהיא מתקדמת לעברו וסימן לה לעצור. בשלב זה ביקש הפקח את תעודת הזהות שלה והסביר לה על העבירה שהיא ביצעה. על פי הנטען, הרוכבת ניסתה לעקוף את הפקח ולהמשיך ברכיבתה, אך הפקח אחז בכידון האופניים ולא איפשר לה זאת. בתגובה החלה הרוכבת לקלל אותו.

הפקח המשיך וניסה להסביר לרוכבת על העבירה שביצעה אך הרוכבת הכעוסה לא הסכימה להקשיב ורק דרשה שיעזוב אותה. על פי הנטען, כאשר המשיך הפקח ואחז בכידון האופניים, נשכה אותו האישה באצבעו וגרמה לו לפציעה.

הפקח צילם את האישה באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו והיא בתגובה היכתה אותו בחוזקה בידו והעיפה את המכשיר לרצפה. בעקבות הנפילה ניזוק המכשיר. על פי הנטען, כאשר דרש הפקח מהרוכבת להזדהות בפניו באמצעות תעודת זהות היא הוסיפה לאיים שתפגע בו. פרטיה של הרוכבת הועברו למשטרה, וזו זימנה אותה לחקירה. בשבוע שעבר הוגש נגדה כתב אישום בגין תקיפה והפרעה לעובד ציבור.

מנכ"ל החברה לביטחון מוטי נחמני מודה שמקרים מסוג זה שפקחים מותקפים, פיזית או מילולית אינם אירועים שמתרחשים לעיתים רחוקות. "יש תקיפות בתדירות שונות וזה לא זר לנוף וכל פקח גם יודע שאם הוא צריך סיוע של רווחה בגלל תקיפה אז אנו מאפשרים לו זאת, אבל אני עד היום לא מכיר מקרה שפקח היה זקוק לזה", הוא אומר.

"בדרך כלל אחרי מקרה כזה אנחנו גם בודקים ומתחקרים את עצמנו, מבררים מה היה הרקע למעשה, איך הגענו למצב שכזה והאם היה ניתן למנוע אותו. בסופו של דבר אנחנו לא עושים את עבודתנו כדי להתכתש עם התושבים וההנחיה היא להבליג גם אם הסיטואציה לא נעימה לפקח. בקרוב מאוד גם הפקחים יחלו לשאת מצלמות על גופם וזה ישנה את פני הדברים, כי כשכל המעורבים יודעים שהם מוקלטים ומצולמים אז הסיטואציה תתנהל אחרת לגמרי".