התורים האינסופיים בכניסה לסניף הדואר ברחוב ההסתדרות בחולון מעוררים זעם רב בקרב התושבים, והפכו לאחת הבעיות המטרידות ביותר עבור התושבים. איך פותרים את המצוקה והעומס? עובדים טוענים כי נשקלה אפשרות לשלוח תושבים לאסוף חבילות מראשון לציוןכיצד ישפיע המהלך על תושבי ראשון לציון?

סניף דואר חולון ברחוב ההסתדרות | צילום: קובי קואנקס

"התור כאן בלתי אפשרי, לפעמים מחכים 35 דקות ולפעמים שעה שלמה", מסביר גיורא קורבץ, תושב חולון ומבקר לשעבר בסניף הדואר ברחוב ההסתדרות. למרות הקושי הוא מביע פקפוק ברעיון להעביר את חלוקת החבילות לראשל"צ. "אני לא יודע אם מעבר לראשון לציון זה דבר הגיוני בכלל", הוא אומר. 

גם עבור תושבי ראשל"צ יתכן ומדובר ברעיון בעייתי שעשוי ליצור עומס על מערכת שגם כך עמוסה. זאת במיוחד לאור העובדה שלפי נתוני הדואר, ראשל"צ מדורגת במקום ה-6 בארץ בהזמנת חבילות מחו"ל לנפש ביחס לגודל האוכלוסייה.

עומס בסניף ברחוב ההסתדרות. זה הפתרון? | צילום פרטי

ב-2018 הגיעו לראשל"צ  2.79 מיליון חבילות, כאשר כל תושב הזמין מחו"ל 10.41 חבילות בממוצע. האם לתורי קבלת החבילות יצטרפו בקרוב גם תושבי חולון?

מדואר ישראל נמסר: "חברת דואר ישראל נערכה לגידול שחל בהזמנת חבילות מחו"ל ופתחה בחולון בשנתיים האחרונות עשרים  מרכזי מסירת חבילות אשר צמצמו באופן משמעותי את התורים בסניפי הדואר, בנוסף לתשע יחידות דואר אשר פועלות בעיר. מבדיקה שערכנו עלה כי זמני ההמתנה בסניף ההסתדרות צומצמו בשנה החולפת ואנו פועלים להמשך שיפור השירות באזור באמצעות פתיחת מרכזי מסירת חבילות נוספים סמוך לסניף".