(צילום: shutterstock)

         

כבר תקופה ארוכה שתושבי ראשון לציון מתלוננים על מחסור חמור במקומות חניה. הפורומים העירוניים מלאים בתלונות תושבים שמספרים כיצד הם נאלצים להסתובב זמן רב כדי למצוא מקום להחנות את הרכב, ותמונות של דוחות שרשמו פקחים עירוניים הפכו לשגרתיות. הדבר הפך למסתכל עוד יותר כאשר פעמים רבות רואים כיצד חניה שהיתה יכולה לשרת נהגים תושבי המקום, נתפסה על ידי עגלה נגררת שמחוברת לרכב וכתוצאה מכך תופסת יותר ממקום אחד.

במשרדיהם של מחזיק תיק התחבורה איציק אבשלומוב ומחזיק תיק החברה לביטחון מקסים בביצקי התקבלו מאות תלונות של תושבים מתוסכלים שהביעו את זעמם נגד בעלי הנגררות. בעקבות פניות אלה, הוחלט לעשות מעשה וכעת בעירייה פועלים נגד התופעה.

"עוד בתחילת הקדנציה שלי במועצה שמעתי מאות תלונות נגד הנגררות הללו. מדובר באנשים שתופסים יותר ממקום חניה אחד ולעתים הנגרר נשאר במקומו ולא זז מספר ימים ואנחנו לא יכולים להרשות זאת לעצמנו ולאפשר בזבוז כזה של מקום", אומר אבשלומוב.

בימים אלה מחפשים בעירייה מקום מרכזי שאליו יוכלו להגיע כל בעלי הנגררים ולהשאיר אותם שם באופן מוסדר. "הם יצטרכו להשאיר אותם שם, אבל גם זה לא פתרון של קבע", מבהיר חבר המועצה. "מי שמחזיק בעגלות הללו יצטרך למצוא עבורן פתרון, אבל לא נאפשר יותר שהם יעמדו בחניות ויש לנו כוונה לאכוף את זה כחוק".