בנק פועלים. צילום ארכיון: דווה חולי

תושבי שכונת רמת אליהו התבשרו לאחרונה כי ישנה כוונה לסגור את סניף בנק הפועלים ששירת אותם בשנים האחרונות. כעת הם טוענים שאם הסניף יעבור למתכונת מצומצמת כפי שנאמר להם, רבים מתושבי השכונה שממילא נחשבת לחלשה, יפגעו קשות.

"בשנים האחרונות סגרו לנו שלושה סניפי בנק" מספר יוסי גולן, יו"ר ועד השכונה, "במהלך השנים האחרונות סגרו אותם ורק את סניף בנק הפועלים השאירו אבל העבירו לשכנת נווה ים הסמוכה לנו. מדובר בסניף שנותן שירות לתושבי השכונה שמונה כ-14 אלף איש, מתוכם 15 אחוז קשישים ורבים בני העדה האתיופית.

"רבים מהם נחשבים לאוכלוסיה במעמד סוציואקונומי נמוך ולכן החשיבות של בנק סמוך בית ולא במרחק של נסיעה ברכב היא קריטית" אומר גולן, "לאחרונה הבנו שרוצים לסגור את הסניף. ביררנו ונאמר לנו שלא יסגרו אלא רק יצמצמו את תפקיד הקופאיות. האמת היא שזה הדבר שהכי יפגע בנו, תושבי השכונה צריכים את השירות הזה יותר מהכל, שאר הפקידים פחות רלוונטים, אנחנו אנשים פשוטים לא טייקונים" הוא אומר בכעס.

לאחרונה, בעקבות כך, שלח גולן מכתבים לכל חברי המועצה ובראשם ראש העירייה רז קינסטליך בו מציף גולן את מצוקת התושבים לנוכח השינוי המתוכנן. "שלחתי מכתב גם לפיקוח על הבנקים. אני חושב שזה הזמן שהעירייה תתגייס לעזור לנו התושבים כי המשמעות של מהלך שיוביל בסופו של דבר לסגירת הבנק היא משמעות קשה מאוד עבורנו".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "כחלק ממיקוד שירותי המזומנים בבנק, במהלך החודשים הקרובים עתידים להתמזג שירותי הקופה מסניף נווה ים לסניף ראשון לציון.

"נדגיש כי הסניף ממשיך לפעול ולהעניק שירות ללקוחותיו ביתר תחומי הפעילות, ולקוחות המעוניינים בשירותי קופה יכולים לפנות לסניפי הבנק הסמוכים בראשון לציון, בחולון ובבת ים. בסניף נוכחת דיילת הסברה שמסייעת ללקוחות בשימוש במכשירים האוטומטיים ובימים אלו דואג הבנק לקיום הדרכה להקניית כלים להתנהלות דיגיטלית לאוכלוסייה המבוגרת, לרבות בשפה האמהרית".