דקות ארוכות של אימה ופחד עברו על נוסעי קו אוטובוס עירוני של אגד, זאת לאחר שנוסע עצבני התפרע בטענה שהנהג לא פתח את הדלת מספיק מהר לטעמו. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום.

רחוב רוטשילד | צילום קובי קואנקס

המקרה המדובר אירע לאחרונה לקראת השעה 11 וחצי לפני צהריים. האוטובוס שהיה בעיצומה של נסיעה במסלולו הקבוע, נעצר בתחנת רוטשילד פינת אחד העם ונוסעים החלו לרדת ממנו.

נהג האוטובוס שהבחין בנוסע בעל מוגבלות שנדרש לעזרה, סגר את דלת הכניסה מקדימה וסייע לו לרדת בדלת האחורית, כמתבקש וכמתחייב מנהג הנותן שירות לציבור.

רוב הנוסעים קיבלו את העיכוב בהבנה ובהערכה, ואלה המתינו בסבלנות עד שהנהג יסיים לסייע לנוסע. כולם, מלבד נוסע אחד, גבר כבן 37, שזעם על כך שהנהג לא פתח עבורו את דלת הכניסה הקדמית.

אוטובוס 'אגד' | המחשה: זהר שחר

על פי הנטען בכתב אישום שהוגש נגד הנוסע, הוא עלה אל האוטובוס דרך הדלת האחורית והחל להתנפל על נהג האוטובוס תוך שהוא בועט בחלק גופו העליון, מכה אותו בידיו וברגליו ואף סוטר על פניו וגורם לו לשריטות.

נהג האוטובוס שניסה למנוע מהאירוע האלים להתפתח בתוך האוטובוס העמוס נוסעים ירד ממנו, תוך שהוא גורר עימו את הנוסע ובין השניים החלה תגרה אלימה מחוץ לרכב, זאת לעיני הנוסעים ההמומים ועוברי אורח.

מספר אנשים התערבו והחלו לנסות להפריד בין השניים ועד מהרה הגיעו אל המקום גם שוטרים שעיכבו את הנוסע לאחר תשאול קצר ולקחו אותו עימם לתחנת המשטרה להמשך בירור המקרה.

הנהג, שסבל מחבלות בכל חלקי גופו, נלקח להמשך טיפול רפואי בשל חשד לשברים בצלעותיו. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הנוסע האלים בגין תקיפת עובד ציבור. הדיון המשפטי הראשון אמור להתקיים באמצע חודש ינואר.