אילן בר שלום ז"ל | צילום: מהאלבום המשפחתי

"הימים האלו הם ימים קשים ועמוסים רגשית וקשה לי להיות מפוקס ביום יום", כך מספר, בעצב, אוריאל בר שלום מראשון לציון, אביה של אילן בר שלום ז"ל שנספתה באסון נחל צפית, לאחר ההחלטה להגיש כתב אישום נגד  האחראים על מות בתו.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה בתחילת השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, על דעת פרקליט המדינה, כתב אישום נגד יובל כאהן, שעמד בראש המכינה הקדם צבאית "בני ציון", ונגד אביב ברדיצ'ב, לשעבר מנהל התוכנית החינוכית של המכינה, המייחס להם עבירות של המתה בקלות דעת וגרימת חבלה חמורה.

כעת מתפנה בר שלום ומתייחס להחלטת בית המשפט: "אנחנו מרגישים שבנתיב הפלילי מתייחסים אליו ברצינות יתרה ועושים מה שאפשר במסגרת החוק. התחושה היא שעושים את המאמץ כדי להגיע לעשות צדק. דווקא בנתיב הציבורי של ועדת חקירה בלתי תלויה אני חושב שכל הגופים שהמעורבים לא נלחמים כדי לייצר ועדת חקירה בלתי תלויה".

הוא מאשים ומספר על הכאב שהמתגבר בכל פעם שהנושא עולה לכותרות. "הימים הם קשים, אני לא מפוקס ימים האלו, משתדל לעבוד ולעשות את המיטב אבל אלו ימים קשים. אלו ימים קשים בשל עומס רגשי אבל זה לא אומר שימים וערבים אחרים קלים לי יותר, זה לא משנה את הכאב, פשוט יש יותר עומס רגשי. הכאב הוא אותו כאב פשוט יש יותר רעש והקשב היומיומי לכן קשה לי".

אתה מתכוון להגיע לדיונים בבית המשפט ולראות את הנאשמים במותה של בתך?
"אני מתכוון להגיע לדיונים המשפטיים נגדם למרות שאני יודע שיהיה לי קשה להסתכל בעיניים של אותם מדריכים שאחראים".