פסטיבל "נפגשות" הוא פסטיבל שנתי לאמנות מופע פמיניסטית. פסטיבל העוסק בחוויה הנשית דרך המפגש עם הגוף הנשי הפועל, מתנועע ומתגלה.

"נפגשות" מציב במרכז את המפגש כאפשרות נשית, הכרחית ומהפכנית לדון בסוגיות נשיות: מפגש המאפשר דיאלוג ושותפות בין יוצרות מתחומים שונים לבין הקהל הצופה בהן, בין נשים לנשים, בין אמנות למחשבה, למעשה וניסיון, בין הגוף הפועל, המופיע והמדבר לבין הגוף המתבונן, המקשיב והמגיב. "פסטיבל נפגשות" הוא פרי שיתוף פעולה בין יוזמת ומנהלת הפסטיבל הכוריאוגרפית איילה פרנקל , לבין "כלים" שהוא גוף מטריאכלי שמנוהל על ידי נשים ומהווה מרחב לעשייה אלטרנטיבית ומהפכנית.

GO, גלית ליס. צילום: אלי פסי

בפסטיבל, שיתקיים השנה בפעם השנייה במשך שלושה ימים, בין ה - 5-7.7, יתקיימו מופעים ובכורות מתחום המחול, הפרפורמנס, אמנות חזותית, מוזיקה, לצד מעגלי שיח ודיון בהשתתפות פעילות חברתיות ופמיניסטיות, יוצרות מתחומי אמנות שונים והקהל הרחב.

הפסטיבל מבוסס על יצירה נשית ומגדיר עצמו כפסטיבל לאמנות מופע פמיניסטית שמפגיש בין יוצרות ושואל שאלות של חוויה וזהות נשית במרחבים שונים. כך, ללא תיווך גברי, נשים מספרות את הסיפור שלהן בעצמן.  המופעים שמוצגים בפסטיבל עוסקים בתכנים פמיניסטיים-חברתיים ומציגים עשייה אמנותית אלטרנטיבית, כזו שבכוחה לדמיין וליצור מציאות אחרת.


הכוראוגרפית גלית ליס תציג את GO בשילוב נשים בגיל הבוגר שחוזרות אל הבמה והמחול, אחרי שרקדו בילדותן ונדרשו להפסיק בנערותן. הכוראוגרפית אורלי פורטל תעלה יצירה מלאת יופי ועוצמה נשית: "פולחן האביב של פאריד אל -אטרש". בפסטיבל יעלו גם בכורות של הכוראוגרפיות הצעירות אורטל אצבחה, שני בר דימרי, לורה קירשנבאום, נועה עטר ואיילה פרנקל. הבמאית חנה ואזנה תעלה את ההצגה המטלטלת "יולדות", העוסקת  בסיפור האמהות - מחטיפת ילדי תימן מזרח בלקן ועד היום. ההצגה מבקשת להביא לקדמת הבמה את קול האימהות של הילדים שנחטפו, ולמצוא את החיבור ביניהן לבינינו, הנשים והאימהות. "הבריגדה התרבותית" יעלו בכורה של שירת הגירה נשית: אמניות יוצאות ברית המועצות במילים חוצות מולדות ושפות אם עם אלקס ריף, יעל חץ, מאיה זקס וריטה קוגן.

פסטיבל נפגשות, חמישי-שבת, 5-7.7.18, מרכז כלים, רח׳ יצחק נפחא פינת הקוממיות, בת ים. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחץ כאן