ליגת מאמאנט היא אחת הבולטות והמצליחות בראשון לציון, עם שחקניות ממגוון קבוצות. בין השחקניות המוכרות בליגה נמצאת קרן דנה ג'דה, בת 40 - חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק התרבות בעירייה, ואימא לשלושה ילדים. דיברנו איתה כדי להבין איך היא משלבת אימונים ומשחקים עם פעילותה הפוליטית.

איך התחלת את דרכך הפוליטית בעיר?

"כשלושה חודשים לפני הבחירות האחרונות, כאשר התעניינתי בלימודי דוקטורט, קיבלתי פנייה להצטרף לפוליטיקה העירונית, ולאחר מחשבה והתייעצויות החלטתי לקבל אותה ולהתמודד בבחירות כדי לסייע ולדאוג לתושבי העיר".

זו הייתה תחילת הדרך, ומאז קרן הלכה והתקדמה- והיום היא חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק התרבות בעירייה, חברה בוועדות שונות וגם ומנכ"לית מכללת אפיק מקבוצת טומשין.

איך מתמודדים עם נושא התרבות בעיר גדולה כמו ראשון לציון?

"זה אתגר, אבל אני נוהגת לומר שאין דבר שהוא בלתי אפשרי. אני מאמינה שהניסיון שיש לי עם כל הגילאים עוזרת- גם כאמא לילדים קטנים וגם כבעלת הכשרה מקצועית מתחום המבוגרים. כיף לי לראות את אומני העיר משתלבים באירועים, להגשים חלומות לתושבים ולתת את המענה בתחום התרבות. הידיעה שהצלחתי לשמח אחרים גורמת לי אושר רב" היא אומרת.

המערכת המוניציפאלית יכולה להיות לעיתים עקשנית ואטומה, ונכנסת אליה רק בשנים האחרונות. הבנת איך פועלים מולה?

"לשמחתי אני בעלת ניסיון בעבודה מול משרדים ממשלתיים. בעבר שיתפתי פעולה עם ארגונים פרטיים וציבוריים ועם עובדי רשויות מקומיות, ועדי עובדים, ועוד. אחרי כל אלו, אם רציתי או לא, הכרתי את המערכת המוניציפאלית. כמובן שגם הזמן עושה את שלו, ובארבע השנים שחלפו למדתי המון דרכים להגשים את האג'נדה שלי" .

צילום: באדיבות קרן דנה

יש משהו שקידמת שאת גאה בו במיוחד?

"אחד הדברים הבולטים הוא הורדת מחירי הצהרונים בחופש הגדול. תקופת החופש הגדול מאוד לחוצה להורים מבחינה כלכלית, והיה לי חשוב לסייע בזה. מ-2014 הפחתנו את עלות הצהרון של בית הספר לחופש הגדול ב-160 שקלים לילד, בעזרת משרד החינוך וראש העירייה כמובן. בנוסף, כמעט בכל יום בחופש נערכו פעילויות חינמיות להורים וילדים".

"בעידן הנוכחי קל יותר להיות קשוב לצרכי התושבים" היא מספרת. "פתחתי דף פייסבוק שנקרא 'אירועים חינם בראשון לציון', שבו אני מעדכנת על כל פעילות או אירוע חינם שמתקיים בעיר, בנוסף לדף הציבורי שלי. אני גם משתפת בפורומים השונים של ראשון לציון, ומשתדלת לסייע לכל מי שפונה אליי- בתחום התרבות ובאופן כללי".

כאמור, קרן לא מוותרת גם על אימונים, ומשחקת זו השנה השנייה עם קבוצת מאמאנט "רעות" בעיר.

"התאמנתי עם קבוצות בענפי ספורט אחרים, אבל מאמאנט זה משהו מיוחד. אני חלק מקבוצה של בנות מדהימות, יש בנינו שיתוף פעולה, תמיכה ועזרה. אני משתדלת לצד כל העיסוקים לפנות את ימי ראשון בלילה לאימוני המאמאנט. בשנה שעברה היה משחק אחד שאפילו החלפתי את המאמן".

"כמובן שבתחום התרבות אני מנסה לסייע לפעילויות הנשים איפה שאפשר: לפני שלוש שנים לבקשתי הורחבה הפעילות של אירועי יום האישה למרכזים קהילתיים, וקידמתי שיתוף פעולה למתן הדרכות חינם לנשים לאחר לידה".

מאמאנט הפכה לתופעה בשנים האחרונות. כמה היא חשובה לעיר בעינייך?

"אין ספק שמאמאנט משרת צורך חשוב מאוד עבור נשים בכל עיר. אצלנו יש קבוצות רבות ואנחנו מחולקים לפי בתים". אבל לגבי קידום ספורט הנשים בעיר, אין לה תשובה ברורה.

כולם מדברים על חשיבות הנשים בספורט, אבל רוב מועדוני הנשים מתלוננים על מחסור בתקציב בכל ענפי הספורט, בטח ביחס לגברים.  

"בעיר יש מחזיק תיק ספורט ומחזיקת תיק מעמד האישה שמטפלים בנושא. כמובן שבכל פעם שהנושא עולה להצבעה במועצה יש הסכמה פה אחד בתחום".

נדמה לא פעם שחברי מועצה ופעילים מדברים הרבה ב"סיסמאות" וכשמגיעה ההזדמנות, הם מבינים שלא קל להוציא הכל לפועל.

"לא תמיד קל לעשות שינויים ולסייע לכל בקשה. חברי מועצה שעובדים בהתנדבות מקדישים שעות רבות לפעילות הציבורית בכל שעות היממה, ועושים לא מעט ויתורים. כשאני יושבת במועצת העיר והבן שלי שולח הודעה שהוא ממתין שאחזור הלב שלי נקרע, זה קשה.

"אני מעידה על עצמי שמעולם לא דיברתי ב"סיסמאות" ובכל פעם שפרסמתי או הבטחתי משהו זה היה רק לאחר קבלת אישור ובדיקה שהנושא אכן יבוצע".

את רואה את עצמך כראשת עיריית ראשון לציון?

"מוקדם מבחינתי לענות על השאלה הזו, אני רק ארבע שנים חברת מועצה. אי אפשר לדעת מה צופן לנו העתיד. ברצוני להודות לראש העירייה על התמיכה, הסיוע ושיתוף הפעולה שאפשרו לי לבצע את הפעילויות השונות בקדנציה הזו. בנוסף, אני רוצה להודות לאגף התרבות, ולכל עובדי החברה העירונית והעירייה שסייעו בהצלחת הפעילויות השונות".