ערב מרגש בשכונת נעורים: הערב (ה') ייערך ערב נשים מיוחד לזכרה של חני סגל, שנפטרה באופן פתאומי ממחלת הסרטן בגיל 40 בלבד. תשעת הילדים שהותירה אחריה יוכלו הערב לשמוע על תרומתה ופועל של אמם למען נשות האזור.

סיפורה הטרגי של חני נגע בליבם של תושבים רבים בעיר. היא הייתה אשתו של הרב אליהו מבית חב"ד, רב שכונת נעורים, ושימשה כשליחה של בית חב"ד ועסקה בפעילות רבה למען הקהילה. מכריה ושכניה מספרים שהייתה אהובה על כל הציבור, דתיים וחילונים כאחד.

היא עסקה רבות במתן בסתר, תרמה סלי מזון, ואף הייתה ידועה כאשת שלום בית, אליה הגיעו זוגות רבים שהיו לפני גירושים- וכל זאת בהתנדבות וללא קבלת תמורה. כל אלו בנוסף כמובן להיותה אימא לתשעה ילדים, כאשר הצעיר מבניהם בן שנה וחצי בלבד.

חני ובנה הקטן | צילום: פרטי

לפני כחודש וחצי היא חשה ברע, ובבדיקות שערכו התגלתה אצלה מחלת הסרטן. בערב יום הכיפורים היא הוטסה לבוסטון כדי לקבל טיפול, והתבשרה כי הסכום הדרוש לתשלום על הטיפולים שיכולים להציל אותה גבוהה במיוחד, והמשפחה הייתה צריכה לגייס חצי מיליון דולר  עבור הטיפולים.

הקהילה שחני כה תרמה לה לא נשארה אדישה: חברים, שכנים ומכרים, וכמו גם שליחים רבים של חב"ד ברחבי העולם תרמו עבורה כספים רבים ועשו כל שביכולתם כדי לעזור לה להבריא. למרבה הצער המאמץ לא צלח, ותוך חודש וחצי מגילוי המחלה חלה הידרדרות מיידית במצבה, ובשבוע שעבר היא נפטרה.

גופתה הוטסה מבוסטון (שם טופלה בבית החולים) לישראל, ומאות ליווה אותה בדרכה האחרונה לפני קבורתה. אחיה של חני החליט ליזום ערב לזכרה של אחותו האהובה, שיתקיים היום בשעה 20:00 בחצר המשפחה, ברחוב הנוער הלאומי 17. חברת המועצה קרן דנה נרתמה לעזרתו, ויחד ארגנו את האירוע.

הרבנית חני סגל | צילום: פרטי

בערב יישאו דברים בעלה, הרב אליהו סגל, אימה הרבנית רחל הנדל, חברת המועצה קרן דנה ואפילו יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. בנוסף, מיקרופון פתוח יועבר בין הנוכחות שיוכלו לספר על חני ועל הקשר עימה.

יוזמה מרגשת נוספת של קרן דנה, שהכירה אישית את הרבנית, היא הדלקת נרות שבת לזכרה של חני. היא הפיצה הודעה בה היא מבקשת מתושבי העיר להדליק מחר (ו') נרות שבת ולהתפלל עבור ילדיה של חני ולזכרה.

דנה אמרה למיינט ראשון: "אין לי מילים לתאר את הכאב והצער. חנה סגל ז"ל הייתה אישה צנועה, חכמה, שפתחה את ביתה לנשים ומשפחות מהאזור וסייעה לכולם. אני מזמינה את כולם לכבד את זכרה ולהגיע לערב מיוחד. ביום שישי נאיר את העיר בנרות שבת לזכרה".