אחרי עשרות פעילויות בבתי החולים השונים בארץ, בשישי הבא (13.01)צפויה להגיע קבוצת מתנדבים, שבראשה עומד תושב העיר גיא סמוכה, לשמח ילדים במחלקת המיון של בית החולים "וולפסון" שבחולון. הקבוצה תעבור בין כל החדרים, וסמוכה שמזה תשע שנים מתנדב בתור ליצן רפואי יסב לילדים בעזרת חבריו המתנדבים, וקסמים מלהיבים דקות של נחת ושמחה.

צילום: גיא סמוכה

קבוצת המתנדבים תעזור לצוות המקצועי להסיח את דעתם של הילדים באמצעות: בלוני צורות, אביזרים ייחודיים, והפתעות. "אנחנו זקוקים לכל סיוע אפשרי, כדי שנוכל לעשות את הפעילויות האלו במהלך השנה. אנחנו נגיע עד לביתם של אנשים שירצו לסייע לנו במשחקי יד שנייה, אביזרים שונים, תחפושות, ממתקים, בובות, ספרים ותרומה כספית מול חשבונית שתובא לתורם בעת קניית הציוד" אמר סמוכה.

סמוכה שיזם את כל הפעילויות רחבות הלב האלו הגיע לתחום הליצנות הרפואי במקרה, הוא איננו מתפרנס מכך אלא נהנה לעשות טוב למען מישהו אחר. "נסעתי על האופנוע ומלפניי נסע אוטובוס שעל חלקו האחורי הופיעה מודעה: "שמחת הלב- ליצנות רפואית" עוד באותו יום ביררתי פרטים ונרשמתי ללמוד קורס של ארבעה חודשים.

צילום: גיא סמוכה

מאז שנת 2007 בה עבר את קורס הליצנות הרפואית התווספו להתנדבויות המקומיות גם הירתמות למשלחות בגאנה ובאתיופיה. "זאת חוויה שאתה יוצא ממנה עם הרבה מאוד כוחות ופרופורציות . כשאתה מתנדב על בסיס חודשי וזה נהיה חלק מהשגרה שלך כל הבעיות היומיומיות נראות לך קטנות, השגרה שלך מתעדנת" סיפר סמוכה כשהאהבה לעיסוק ניכרת בקולו.

מדבריו ניתן להבין שההירתמות הקבוצתית היא מצב מנצח של נתינה הדדית. "ילד זה דבר הכי תמים, כשאתה רואה לאחר תאונה ילד קטוע גפיים שוכב במיטת בית החולים חסר אונים, עולה בראשך השאלה, מה הוא עשה רע שזה מגיע לו? כשאתה מצליח גם בסיטואציות קשות כמו אלו לגרום לילדים לחייך, כולך מתמלא באנרגיה.

צילום: גיא סמוכה

לפרטים נוספים והשתתפות ניתן ליצור קשר עם גיא סמוכה, בטלפון מספר: 050-658-7339.