יום ביומו תושבי העיר ראשון לציון פוקדים את הגנים הציבוריים בעיר, החל מילדים מלווים בהוריהם, אנשים אשר מוציאים את כלבם לסיבוב היומי, ופנסיונרים שנהנים מסביבה שמשרה בקרבם טוב על הלב. אחד מהגנים המומלצים בנופה של העיר, הוא גן בעברית שמשתרע על כ- 68 דונם. הפארק נפתח לציבור הרחב בשנת 2013 באותו מקום שבעבר היה חלק מבסיס צריפין.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

אתמול (שני) הגעתי לפארק "גן בעברית". כבר בכניסה אליו התלוותה לה תחושה של חזרה לילדות, כאילו באתי לפארק שעשועים שהכניסה אליו, מומלצת גם למבוגרים. כבר ביציאה מהאוטו נחשפתי בשולחנות טניס שולחן במרחק של כמה עשרות מטרים מהחנייה שהייתה ריקה ממכוניות בשעות הבוקר, ומבט חטוף לכיוון אחר חשף בפניי את קרוסלת הסוסים המכניים ודוכן של גלידה אמריקאית, אך מה שבעיקר משך את תשומת לבי היה השלט: "עץ המוצצים של ילדי ראשון לציון. ביי ביי למוצץ תהנה על העץ". ומאחוריו ניצב העץ עצמו, שמסביבו תלויים מוצצים רבים, כחלק מרעיון שנועד לקדם את תהליך הגמילה של ילדים מהמוצץ.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

באי הפארק יכולים ליהנות ממגוון רחב של מתקנים ייחודים וחינוכיים לילדיהם. החל מגבעת אותיות שניתן לטפס עליה ובסופה יש מגלשה, צירופים מסתובבים שמהווים משחק של שיתוף פעולה בין הילדים או בין הורים וילדים, שהדגש בו הוא על פתרון חידות צירופים, ולוחות ענק לציור עם גירים, ממש כמו פעם בבית הספר. בנוסף ישנם מתחמים שונים עם קרוסלות, נדנדות, מתקן טיפוס חבלים, ואפילו חשבו על ההורים שמתחשק להם לנוח והציבו כיסאות אבן דמויי כורסאות, ניתן להתחרדן ולהמתין לקטנים ללא כל דאגות.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

בטיול ברחבי הפארק פגשתי את מאיה הווארד (40) ובנה איתי (6) הם שיחקו במשחק הצירופים המסתובבים. "היינו כבר עשרות פעמים בגן הזה, זה הגן המושלם, הוא רחב מאוד והילד לא יכול ללכת פה לאיבוד בשל היותו של הפארק מישורי, לא משנה איפה ההורה יחכה הוא יראה את הילד. הילדים יכולים לשחק פה שעות" אמרה הווארד, ובנה איתי הוסיף: "אמא הפתיעה אותי ואני ממש נהנה, אני אוהב לשחק פה". רגע לפני שנפרדנו לשלום, הווארד הדגישה: "בדרך כלל לא כזה ריק פה כמו עכשיו, אם תגיע בשעות אחר הצהריים או בסופי שבוע הפארק מלא באנשים". מומלץ לקחת זאת לתשומת הלב למי שאוהב את המרחב והשקט.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

המשכתי לטייל, ונחשפתי לשבילי ריצה, מסלולי אופניים, רחבת דשא סינתטי, בית קפה ובריכה אקולוגית עם דגי זהב. חבורה של ארבע נשים מבוגרות שחגגו לאחת מהן יום הולדת 67 תפסה את תשומת ליבי, עוד לפני שהצגתי את עצמי, החבורה הציעה לי פחזניות בהתלהבות, בעודן יושבות על שולחן שעליו מוטבעות אותיות השפה העברית. "במקרה הגעתי לגן הזה והתאהבתי בו, ומאז אנחנו מגיעות לכאן כל החברות" אמרה שמחה, וציינה במפורש שהן בכלל תושבות חולון.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

אסתר, ילדת יום ההולדת, סיפרה בחיוך מבויש: "אכלנו ארוחת בוקר טובה ועכשיו אנחנו מבקשות מדגי הזהב חופן של בריאות" והוסיפה לדבריה, השמחה השנייה בחבורה: "הדג ישלח לנו את זה במייל". פחזניות לא אכלתי, כראוי לאורח לרגע ביום הולדת, אך העיקר שהן נהנו. "אנחנו מתלהבות פה מהכול בעיקר מהעברית שמפרגנים לה כאן" שיתפה רחל.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

כפי שנראה גן בעברית הוא פארק שמתאים לכולם מילד ועד קשיש, הוא בחירה מצויינת לכל מי שרוצה ליהנות מבילוי שעשוי להכיל בתוכו: קצת טבע, הרבה משחקים, מעט מנוחה, ארוחה טובה ומחשבה על אותה תקופה שאתם הייתם ילדים.

גן בעברית (צילום: שגיא פלדמן)

גן בעברית – רחוב חנה ומיכאל לוין, מזרח ראשון לציון, צמוד לבסיס צריפין. הכניסה חופשית.