אגף הנוער והצעירים במנהל קהילה בראשון לציון ערך השבוע אירוע מחווה ליליד העיר, האמן והיוצר, יגאל בשן ז"ל. האירוע, "יש לי בלב ציפור קטנה עם שתי גומות ומנגינה", התקיים במועדון 'התדר' של האגף, מול קהל של כ-350 איש.

ערב מחווה לזכר יגאל בשן | צילום: דקל חדד

אילנה אביטל, אחותו של בשן, כיבדה את האירוע בנוכחותה, וכן בני משפחה נוספים. ראש העירייה, רז קינסטליך, נאם ואמר: "יגאל היה מטובי הזמרים של ישראל. איש גדול עם קול ענק שנגע לכולם בלב. העירייה בראשותי תפעל להנצחתו במגוון דרכים".

מחווה ליגאל בשן | צילום: דקל חדד

את שירי בשן ביצעו כ-50 בני נוער, מוזיקאים, ממרכזי הנוער ברחבי העיר. בערב השתתפה גם מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, וכן מחזיק תיק הנוער והצעירים, חבר המועצה, איתי מתיתיהו.

מחזיק תיק הנוער והצעירים איתי מתיתיהו | צילום: שירי עציץ

"היה מרגש לראות את הצעירים שלנו לוקחים איתם את השירים היפים מהעבר ומביאים אותם אל העתיד. זהו האירוע הראשון שלי כמחזיק תיק הנוער וצעירים והיה לי הכבוד להיות חלק מאירוע שכזה", אמר מתיתיהו.

ירדן דרי, תלמידת מקיף ג' העמית, וגם נכדתה של ברטה | צילום: שירי עציץ

עבור נערה אחת, שניגנה על גיטרה בס, היה מדובר ככל הנראה באירוע מרגש במיוחד. לירדן דרי, תלמידת כיתה י' במקיף ג' העמית, יש קשר רגשי משמעותי לאחד משיריו הידועים של בשן: "קפה אצל ברטה". כאשר השיר שכתב אהוד מנור וביצע יגאל בשן, נוגן באירוע התברר שדרי היא לא אחרת מאשר נכדתה של אותה ברטה מיתולוגית.