פינת ההחתלה

בשורה טובה להורים מראשון לציון שנאלצו להגיע לבניין העירייה עם ילדיהם הפעוטים. בשבוע שעבר הותקנה פינת החתלה במבנה ואין יותר צורך למצוא מקומות מאולתרים כדי להחליף חיתול לתינוקות.
"לפני כחודש נאלצתי להגיע לעירייה כדי לשלם חשבונות ולטפל בנושא ביורוקרטי מסוים", מספרת מירב קמינסקי, תושבת ראשון לציון ואמא לתינוק בן חצי שנה. "מטבע הדברים, התינוק עשה את הצרכים שלו וחיפשתי מקום נוח להחליף לו את החיתול, אך לא מצאתי. יש כאלה שמניחים את התינוק על כיסא אבל אני לא מרגישה נוח לעשות זאת".


טענה זו של קמינסקי לא הייתה היחידה מצד הורים צעירים שהתלוננו על מחסור בפינת החתלה ראויה, כפי שכבר נהוג במקומות ציבוריים רבים. בקשה זו יחד עם בקשות נוספות הגיעו לאוזניו של חבר המועצה אייל מושיוב, שנרתם למשימה ופנה למנכ"ל העירייה בבקשה להקים פינת החתלה בבניין העירייה.


"הבקשה התגלגלה מיד לאחר שהבאתי אותה לשולחן המנכ"ל. כבר שבוע לאחר מכן, בסמוך למשרדי מינהל ההנדסה בעירייה, הוקמה פינת החתלה ראויה עם מתקן מיוחד שעליו אפשר להשכיב את התינוק ולהחליף לו חיתול, רחוק מעיני האורחים במבנה".


לדברי מושיוב, היו פניות להקים גם פינת הנקה בבניין העירייה, אך הוא לא רואה כעת צורך בעניין זה מאחר וכמעט ואין לכך דרישה.


"אני בטוח שפינת ההחתלה תהיה מבוקשת עוד יותר לקראת הקיץ, כאשר פותחים את תקופת הרישום לגני הילדים והורים צעירים רבים יגיעו עם ילדיהם", אומר מושיוב. "יוזמה זו החלה בשל פניות לפייסבוק שלי, ואם יש תושבים עם יוזמות נוספות אני אשמח לשמוע עליהן".