ימי חול המועד של סוכות צפויים להיות עמוסים באירועי תרבות שונים, כנהוג בכל שנה ברחבי ראשון לציון. אירוע נוסף, שכבר הפך כמעט למסורת, הוא האירוח בסוכת הקהילה הלהט"בית בעיר, שבכל שנה זוכה להתעניינות רבה ולנוכחותם של חברים רבים בקהילה ומחוצה לה.

הקהילה הגאה בראשון לציון לא זוכה לרגעים רבים של נחת ולמרבה הצער עולה לכותרות בעיקר בהקשרים פחות חיוביים. כך למשל קרה לפני כשנה: כאשר ביקשו החברים לערוך מצעד גאווה ברחבי העיר, הם נאלצו לשמוע קולות התנגדות מצד חברי מועצה, רבנים ותושבים חרדים, ואף קריאות לבטל את המצעד.

השנה, כך מקווים בקרב הקהילה, תירתם העירייה ותסייע להקמת הסוכה הגאה. "אנו נציגי הקהילה הגאה בעיר פונים אליך בבקשה לתמוך בפעילות הקהילתית בסוכות שנערכת כמדי שנה בעיר והשנה בסימן: 'הבנה וקירוב לבבות'", כותבים החברים במכתב לראש העירייה דב צור, "בשנה שעברה פנינו אליך ואל העירייה, אך לצערנו לא קיבלנו את התמיכה הראויה והנכונה ונאלצנו בלית ברירה לקבל עזרה מגוף פוליטי. היות ואנו לא רוצים שהמקרה יחזור על עצמו וכי אנו חושבים שפעילויות מסוג זה צריכות להיתמך על ידי העירייה, אנו פונים שוב השנה ומבקשים להעמיד לרשותנו מספר משאבים כדי שגם קהילת הלהט"ב בעיר תזכה ליהנות מאירוע מכובד.

"אנו סמוכים ובטוחים שהינך תומך בקהילת הלהט"ב בעיר כמו בכל קהילה אחרת", הוסיפו הנציגים במכתבם, "וזו גם הסיבה לכך שאנו פונים אליך שוב ומבקשים שהשנה תהיה תמיכה יותר רחבה. גייסנו מספר אמנים שיגיעו בהתנדבות לאירוע, וכמו שאתה יודע אין בידינו תקציב וכל הפעילים הם בהתנדבות מלאה".

בין היתר מבקשים הנציגים כי העירייה תסייע בהקמת במה והפעלת מערכת הגברה, וכן בפרסום האירוע.

מהעירייה נמסר: "הפנייה תיבדק כמקובל".