תלמידים בראשון לציון נאלצו בשנת הלימודים האחרונה ללכת לבניינים מרוחקים כדי להתפנות, בשל בעיה בדלתות בחדרי השירותים בבית ספר 'ויתקין'. ההורים החלו למחות על הבעיה באמצעות פייסבוק, אבל הגדיל לעשות אחד האבות שלקח את המחאה צעד אחד קדימה והוציא מציריהן את הדלתות במשרדו של מנהל אגף שפ"ע בעיר.

קבוצות הפייסבוק בעיר סערו בימים האחרונים סביב החשיפה כי דלתות השירותים בבית ספר 'ויתקין' מפורקות כבר זמן רב. ליקוי זה מצטרף לשורת ליקויים בבית בספר שעליה מתלוננים ההורים בתקופה האחרונה, ובהם מחסור בגישה לנכים, מחסור בהצללה לשומר, דרכי גישה סגורות לצוותים רפואיים במידת הצורך, הצפות בימי החורף ועוד.

למרות השיפוצים הרבים שעבר בית הספר לפני כשלוש שנים, איכות הבנייה לקתה בחסר. ועד ההורים קיבל כבר בתחילת השנה רשימה גדולה של ליקויים שהועברה לגורמים שונים בעירייה, כולל המוקד העירוני ומנהל שפ"ע.

אחד ההורים לא אהב כנראה את התייחסות העירייה לבעיות בבית הספר. הוא הגיע למשרדי אגף שפ"ע שנמצאים ליד 'ויתקין', והוציא מהצירים את כל הדלתות במשרדי המנהל. אנשים שנכחו במקום מספרים שהאב אמר: "אם לילדים שלנו אין דלתות גם לכם לא יהיו".

"חלק מהליקויים טופלו במהלך השנה וחלקם לא", נכתב בהודעה של יו"ר ועד ההורים בבית ספר ויתקין, אייל לשם. "בין הליקויים היו דלתות השירותים, עניין ההנגשה לנכים ועוד. ברור כי פניות ההורים היו צודקות לחלוטין וחלקן לא טופלו בזמן, אם בכלל.

"צר לנו שכתבה בשבוע שעבר גרמה להורה לבחור בדרך אלימה", הוסיף לשם. "אנו מגנים זאת וזו אינה הדרך. בשיחה עם ראש העירייה הובטח לנו כי כל הליקויים יתוקנו בזמן הקרוב, ונערכה השבוע פגישה במינהל שפ"ע שבה הועברו הבעיות בצורה מרוכזת", כתב לשם.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "שום דבר לא מצדיק את התנהגות ההורה שבחר לקחת את החוק לידיים. לגופו של עניין, הטענות לגבי הטיפול בשירותים היו מוצדקות.

היה כאן מחדל מקומי של העירייה שאנחנו לא מוכנים לקבל והוא יטופל משמעתית. ראש העירייה החליט לשים את החינוך בראש, והמשמעות היא לטפל בכל הבעיות המתעוררות במערכת החינוך באופן היעיל ביותר, לצערנו כאן זה לא קרה והנושא מטופל".

בעירייה הוסיפו כי בתחילת השבוע קיים מנכ"ל העירייה תחקיר בנושא בשיתוף כל הגורמים המעורבים והופקו לקחים כדי שמקרה כזה לא ישנה. ועדכנו כי השבוע טופלו וסודרו הדלתות בשירותים בבית הספר.