צילום: שלומי כהן

מזה כמה שנים האוטובוסים של 'אגד' לא נכנסים לשכונת קריית גנים בראשון לציון כמה ימים לפני חג השבועות ואחריו. הסיבה - נערים שזורקים מים וביצים על האוטובוסים.

במכתב ששיגרה 'אגד' לתושבים נכתב: "בעקבות אירועים שאירעו בשנים האחרונות של זריקת אבנים, ביצים ושקיות מים בחג השבועות, הוחלט להוציא את הקווים ממרכזי השכונות (קריית גנים ונווה חוף) בימי שישי, ערב החג, ראשון ושני".

הקווים שפעילותם הופסקה הם 173, 168, 84 ו־83.

"זה מקומם", אומר עלי קפרא, תושב קריית גנים. "במקום למצות את הדין עם הנערים, התושבים נפגעים ונאלצים להשתמש במוניות שירות או מוניות פרטיות".
קפרא פנה לעירייה, שענתה לו שהיא אינה מתערבת בהחלטות של חברת אגד. "בשעת צהריים בחג שבועות הייתי נוכח ל'קרבות' בין כנופיות נוער שמשליכות דברים האחת על השנייה", מספר קפרא. "אני חושב שהרשות המקומית חייבת להתערב בנושא ויחד עם המשטרה לטפל בנערים הללו, שמטילים אימה על נהגי האוטובוס ופוגעים בציבור שלם".

מהעירייה נמסר: "מדובר בהחלטה ש'אגד' קיבלה. ככל שצצים אירועים המפריעים לשגרת חייהם של התושבים, יש לפנות בזמן אמת למשטרה או למוקד העירוני".

מ'אגד' נמסר: "קווי האוטובוסים בשכונות קריית גנים ונווה חוף חווים בשנים האחרונות, במהלך חג השבועות, מעשי ונדליזם קשים ומסכני חיים, בדמות זריקת אבנים, ביצים וחול לעבר שמשת הנהג בעת הנסיעה. 'אגד' פועלת על מנת להבטיח, בראש ובראשונה, את ביטחון הנוסעים והנהגים. לאחר שמספר לא מבוטל של תלונות שהוגשו למשטרה מטעם 'אגד' לא מנעו את התופעה המסוכנת, לא נותרה כל ברירה אלא לפנות למשרד התחבורה ולמנוע באישורו את תנועת האוטובוסים בשכונות אלה במהלך ימי החג".

בחברה הוסיפו, עם זאת, כי במידה והתופעה תמוגר על ידי רשויות האכיפה, היא תשמח לשוב ולחדש את התנועה במהלך החג בשנה הבאה לרווחתם של התושבים.