השבוע קיבלו שמונה ספורטאים, תושבי העיר, מלגות הצטיינות מהעירייה. כל ספורטאי קיבל מלגה בהתאם להוצאות הגלומות בענף בו הוא מתמודד וכן בהתאם להישגים במהלך השנה.

הספורטאים מקבלי המלגות | צילום: חורחה נובומינסקי

לדברי העירייה, מטרת הענקת המלגות היא להוקיר, להעריך ולעודד צעירים להגשים את חלומם ולהשקיע בתחום בו הם מצטיינים, ולסייע בידם להתמודד עם העלויות הגבוהות הכרוכות באימונים ובהשתתפות בתחרויות שונות.

אחת הספורטאיות שקיבלה בעבר מלגות והביאה לאחרונה כבוד רב לעיר ולמדינה היא לינוי אשרם שבאליפות העולם שנערכה בשבוע שעבר בבולגריה, היא זכתה בשלוש מדליות, שתיים מהן כסף ואחת ארד, בכך עשתה היסטוריה כישראלית הראשונה שזוכה במדליית כסף בתחרות אישית באליפות העולם.

הקריטריונים לקבלת המלגה הם תושבי העיר המייצגים את אחת הקבוצות העירוניות. כמו כן נבחנו הישגי הספורטאים ברמה העולמית. נקודה נוספת וחשובה על רקע תוכנית העיר למיגור האלימות בספורט, נבחנו רק אלה שהציגו גיליון התנהגות ללא הרשעות במסגרת האיגוד אליו משתייכים בשנתיים האחרונות. כאמור גם היכולת הכלכלית של הספורטאי הובאה בפני חברי הועדה.

אלה הספורטאים המצטיינים של השנה:

אוראל ריבשטיין (9)

הצעיר מבין הספורטאים שקיבלו מלגה. אומנם רק בן תשע אך מציג רזומה ארוך ומרשים. כבר שנתיים שהוא מחזיק בתואר אלוף ישראל בשחמט, כאשר השנה הוסיף וייצג את נבחרת ישראל בשלוש תחרויות בינלאומיות, ואף קטף את המקום הרביעי באליפות אירופה. כמו כן אוראל השתתף באליפות אירופה לתלמידים והוביל את קבוצתו לזכייה באליפות הארץ עד גילאי 11.

לוטם רייף (16 )

הבוגר מבין הספורטאים שקיבלו מלגה. בגיל 21 סהר הוא חבר נבחרת ישראל בג'ודו ובסמבו. בשנה האחרונה סהר עלה על הפודיום פעמים רבות כאשר גולת הכותרת הייתה זכייתו באליפות הארץ בסמבו אשתקד, זו שהתווספה לתואר של שנה לפני כן וגם הוסיף מדליית ארד באליפות ישראל עד גיל 23 בעודו בין 20 בלבד.

נטע איבזוב ( 12)

נטע היא נצר למשפחה שכולה ריקודים. וכחלק ממשפחה ענפה שכזו, נטע לא אכזבה ובשנת התחרויות האחרונה היא קטפה את מדליית הכסף בשתי קטגוריות שונות. לתארים אלו הוסיפה נטע בהמשך העונה גם את המקום החמישי והנחשב בגרנד הפרי היוקרתי בסלובקיה.

מיכל איטלמן (16) ורון ברנר (16) 

הצמד שרוקד ריקודים סלוניים כבר שנים רבות ביחד הופך אט אט לצמד המוביל בארץ ולראייה הרזומה שלהם: אלופי ישראל בשנתיים האחרונות, בשתי קטגוריות שונות. המקום התשיעי והמכובד באליפות העולם 2017 ומקום מובטח באליפות העולם 2018.

נובל לויטן (12)

נובל היא דוגמה חיה לספורטאית בכל רמ"ח איבריה. מלבד הצטיינותה בטניס נובל היא גם אלופת הארץ לגילה בריצות שדה. זכתה בשנה החולפת במקום השני באליפות ישראל בטניס והוסיפה על כך מדליית ארד בתחרות בינלאומית.

נעה וליקיי (13)

זכתה באליפות ישראל לזוגות בשנה החולפת ומסומנת כאחד המטאורים של הענף בארץ. נעה נבחרה כחלק מהתכנית התחרותית של איגוד הטניס, וראשי הענף משבצים אותה כחלק מדור העתיד של נבחרת הדיוויס.

עלמה יוסף (13)

עלמה משחקת לאורך שנים בקבוצות הגיל הגדולות ממנה וכדרך קבע היא נמצאת בצמרת הדירוג הארצי. עלמה מדורגת בין שלוש הטניסאיות הטובות בארץ עד גילאי 15.