תמונות מתעוררות במוזיאון ראשון לציון

התמונות מתעוררות לחיים במוזיאון | צילום: אילן ספירא

בחול המועד סוכות יתקיים במוזיאון ראשון לציון וברחוב רוטשילד אירוע ייחודי שבמסגרתו תמונות מאוסף המוזאון, המציגות את המושבה בשנותיה הראשונות, יתעוררו לחיים. 

מדובר בחוויה תיאטרלית ייחודית ומפתיעה, הכוללת תיאטרון רחוב, סדנאות יצירה, סיורים והופעות חיות במתחם המושבה. מספרת החייל המיתולוגית תפתח מחדש את שעריה, קיוסק המושבה יציע גזוז לעוברים והשבים, הכנת מאפים וטעימת תבלינים טריים עם אופה המושבה, מתחפשים ומצטלמים בצלמניה על רקע רחוב רוטשילד של פעם, מיצג אורקולי בבאר המושבה ועוד.

מתי ואיפה?

25-27/9 , בין השעות 10:00-14:00 מוזאון ראשון לציון ורחוב רוטשילד . הכניסה חופשית.

פסטיבל הפיסול הבינלאומי

קריאת השופר. פסטיבל הפסלים של ראשל"צ | צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

 במסגרת הפסטיבל שיתמקד בנושא "פסלים אינטראקטיביים", ייצרו תשעה אמנים בינלאומיים פסלי אבן מגושי אבן גדולים של 3 טון בממוצע וייצרו פסלים בשטח פתוח בעזרת כלים פניאומטיים, מקדחות, אבק ורעש. הפסלים ייצרו אינטראקציה עם המתבונן. למשל, אחד הפסלים יאפשר לחזות דרך משקפיים ענקיים מאבן דרכם אפשר להתבונן מחדש בנוף ובמתבונן, על פסל נבל ענק עשוי אבן, עץ ומיתרים ניתן יהיה לנגן ועוד. 

מתי ואיפה?

 2/9 -27/9  ברחבה הצפונית הצמודה לקאנטרי 360. הכניסה חופשית לאורך כל היום.

עיר מקרטון במדרחוב ראשון לציון

המדרחוב לובש חג ויציע לילדים ולהורים חגיגה של ממש. הורים, ילדים חובבי בניה וסקרנים מוזמנים לבנות ולצבוע את המושבה מקרטון. בתים, עצים, ספסלים ועוד, הכל מקרטון בגובה העיניים של הילדים, שיוכלו לעזור לבנות ולצבוע. בנוסף, יוכלו הילדים ליהנות מחגיגת של משחקי ענק, דמויות, סדנאות יצירה ועוד.

מתי ואיפה? 

25-27/9 בין השעות 10:00-13:00, מדרחוב ראשון לציון. הכניסה חופשית.

פארק חקלאות ישראלית

צילום: Shutterstock

משרד החקלאות פותח את שעריו בחול המועד סוכות ומזמין את הציבור ל"פארק חקלאות ישראלית", יומיים  שיחשפו לציבור הרחב חקלאות מהי. והשנה בדגש אחריות – אחריות לאימוץ אחראי של בעלי החיים ואחריות כלפי המזון שאנו אוכלים

בימים הפתוחים תוצג חקלאות עכשווית. הקהל הרחב ילמד איך דבורים מייצרות דבש, תועלת מוצרי החלב, חיבור לצמחים ולעולם החי באמצעות חוויה ומשחק, למידה על הדברה ביולוגית, צפייה בתצוגה מרהיבה של פירות טרופיים ותערוכה ענקית של פירות, ירקות ופרחים ססגוניים, תערוכה של חלב ומוצריו ומאהל בדואי.

באווירת החג תתקיים תהלוכת בובות ענק של בעלי חיים בסגנון תהלוכות עדלאידע. בנוסף יוכלו המבקרים ליהנות מהצגות תאטרון אורנה פורת, מסדנאות לילדים ולכל המשפחה: אוהל פרפרים, חיות זוהרות, סדנאות יצירה, שתילה אורבנית ועוד, מבוך "חי" צומח, חידון חמיצר במתחם צמחים חסכוני במים, משחק אינטראקטיבי עם משקפי "מציאות מדומה", מתחם של התרבות הבדואית, סדנאות ועוד.

 מתי ואיפה? 

27-26 בספטמבר בין השעות 10:00 ל- 16:00 בקריה החקלאית, מטה משרד החקלאות ופיתוח הכפר בראשון לציון. הכניסה חופשית. במקום תהיה הכוונה למתחמי החנייה והסעות לנכים.

אליסה מארץ הפלאות במתחם G סינמה סיטי

סינמה סיטי, ראשון לציון.  | צילום: אבי מועלם

במהלך ימי חול המועד ימתינו לילדים במתחם G  בסינמה סיטי שחקני תאטרון שיפעילו ויחשפו את הילדים לחוויה קסומה בהשראת סיפור האגדות "אליסה בארץ הפלאות". במקום יפעלו מתחמי פעילות שונים וביניהם: מסיבת תה עם הכובען המטורף, הכנת עוגיות מבצק סוכר במטבח הדוכסית ומשחקי קריקט עם קיפודים בגן של מלכת הלבבות ועוד.

 מתי ואיפה? 

25-27/09/18, בין השעות: 11:00-14:00 ו- 16:00-19:00. הכניסה חופשית. 

פסטיבל לגו בקניון הזהב  

פסטיבל הלגו בקניון הזהב | צילום: יח"צ

במהלך ימי חול המועד יתקיים בקניון הזהב פסטיבל לגו שיציע מתחמי לגו מסוגים שונים לבניה, סדנאות יצירה ועוד.

במקום יפעלו המתחמים הבאים:

מתחם לגו נינג'ה גו שישלב בליסטרים מיוחדים של המשחק.

מתחם לגו חברות בו יפעלו סדנאות יצירה ממותגות של לגו, כגון הכנת קופסת תכשיטים, סדנת יצירה להכנת תכשיטי לגו ועמדת בנייה עצמית.

מתחם לגו סיטי בו ניתן יהיה לבנות דגמי לגו סיטי, מכוניות, אמבולנסים,משטרות ועוד.

מתחם משפחות לגו דופלו בו הילדים יוכלו לבנות באופן עצמאי דגמי לגו מאלפי קוביות לגו בצבעים שונים.

מתחם אבני לגו מיוחדות לפעוטות.

 מתי ואיפה? 

25-27.09 בין השעות 11:00-14:00, 16:00-19:00. בשדרת הילדים , קומה 2 בקניון הזהב. הכניסה חופשית ללא תשלום. 

פעילות סוכות במוזיאון אגם 

מוזיאון אגם בראשון לציון | צילום: רן ארדה

במוזיאון החדש, שמציג מגוון עבודות שנאספו מרחבי העולם ומקיפות שישה עשורי יצירה של יעקב אגם, ייערכו במהלך חופשת סוכות פעילויות שכוללות סיורים לכל המשפחה. זאת בנוסף לסדנת "בעיני המתבונן" המזמינה את הילדים להיכנס לנעלי האמן הבינלאומי, ולעצב בהשראתו קישוטים מקוריים לסוכה וברכות קינטיות לשנה החדשה.

 מתי ואיפה? 

מוזיאון אגם, רחוב מיש"ר 1, קרית הלאום, ראשון לציון.

שעות פעילות המוזיאון:

יום שלישי 25/9 חוה"מ סוכות, שעות 16:00-10:00. יום רביעי 26/9 חוה"מ סוכות, שעות 16:00-10:00. יום חמישי 27/9 חוה"מ סוכות, שעות 19:00-10:00. יום שישי 28/9 חוה"מ סוכות,שעות 14:00-10:00. יום שבת 29/9 חוה"מ סוכות, שעות 14:00-10:00. יום שני 1/10 שמיני עצרת, שעות 14:00-10:00.

מיועד לגילאי 6 ומעלה. עלות: 15 שקלים בתוספת לכרטיס הכניסה למוזיאון.