תושב ראשון לציון הופתע לגלות ביום שבת האחרון תוכי שנחת היישר אל תוך מרפסת ביתו. הוא ניסה להעיף אותו החוצה דרך המרפסת, אך התוכי העקשן סרב לעוף. אז הבין כי מדובר בתוכי ביתי והחליט להתקשר  למוקד העירוני. 

התוכי ריו. נחת במרפסת וסירב לעזוב | צילום: השירות הווטרינרי ראשל"צ

מוטי יפת, מפקח בעלי החיים בשרות הווטרינרי, סר אל ביתו ולקח את התוכי לשירות הווטרינרי העירוני. בבדיקה ראשונית אבחנו שמדובר בתוכי האכלת יד מסוג גרין-צ'יק קוניור, ביתי חברותי, הנושא טבעת מזהה ברגלו.

ד"ר רפאל וטורי, וטרינר בשירות הווטרינרי העירוני, חובב ומגדל תוכים בעצמו, החל לחפש בקבוצות תוכים ברחבי הפייסבוק, וראה כי כבר כמה ימים מחפשים אחרי תוכי בשם ריו העונה לתיאור התוכי שהגיע אליו.

ד"ר וטורי יצר קשר עם מפרסמת הפוסט, העונה לשם לינוי, שנדהמה ולא האמינה כי ריו יימצא. הוא וידא באמצעות פרטי הטבעת והתיאור כי אכן מדובר בתוכי שהגיע אליהם.

למחרת בבוקר הגיע לינוי לשירות הווטרינרי והתאחדה עם ריו בהתרגשות. "היא לא האמינה שמצאנו אותו, ציין ד"ר רפאל וטורי. "היא חיפשה אותו בהמון קבוצות בפייסבוק ולא חשבה בכלל על האפשרות לבדוק בשירות הווטרינרי. היא הגדירה אותו כ'אהבה' שלה ולא הפסיקה להודות לנו. זה היה מאוד מרגש וכאחד שמגדל תוכים, אני שמח שריו חזר הביתה".

צפו ברגע המפגש: