קורל פרלמן, תושבת ראשון לציון, התגייסה לצה"ל היא לא ציפתה שתוך זמן קצר תהפוך ללוחמת מצטיינת בחיל תותחנים, בתפקיד שעד לאחרונה נחשב מעוז גברי. לנשים אחרות היא ממליצה להצטרף אליה, קדימה לתותחנים. 

קורל פרלמן. תותחית | צילום דו"צ

"גרתי שלוש שנים בקנדה, ואז חזרתי עם המשפחה לישראל כדי לסיים את הלימודים ולהתגייס", היא מספרת. "התגייסתי בנובמבר 2015 לצה"ל, בתור נערת מקא"ם, (מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות). אלה חיילים שמסיבות שונות הוחלט לאחר מיונם בצו ראשון שיתקשו להסתגל למערכת הצבאית. הוגדרתי כך משום שההורים שלי גרושים ואני גרה עם סבא וסבתא שלי".

תחילת הדרך לא הייתה קלה. "עשיתי חמישה שבועות של טירונות במחנה 80 ומשם שובצתי לבסיס ברמת הגולן לתפקיד סמב"צית. הייתי שם כחצי שנה, ואז החלטתי שאני רוצה לעבור לתפקיד אחר. כזה שיהיה יותר מאתגר עבורי. רציתי להוכיח לעצמי שאני מסוגלת ליותר".

בצבא נענו לאתגר, ומספר שבועות לאחר מכן היא החלה בתהליך לקראת תפקיד לוחמת תותחנים קשרית- בנגמ"ש. "היום אני מתקנת את כל התקלות בקשר ובנגמ"שים. עברתי במסלול ארבעה חודשי טירונות, ארבעה חודשי אימון מתקדם. מאוד נהניתי מהמעבר. בלוחמה אתה מכיר חברים לחיים, כאלה שאתה עובר איתם חוויות משמעותיות, קשיים והצלחות".

קורל בשטח. לא ויתרה | צילום דו"צ

יש לך טיפ למתגייסים טריים?

 "שלא ישללו מההתחלה את התפקיד, כי אנשים לא יודעים מה זה חיל התותחנים. את עוברת כל ארבעה חודשים קו. כל הזמן יש משהו חדש, אנחנו לא רק בצפון, הייתי בכל גזרות הארץ, תפסתי כל מיני קווים, זה ממש שונה ממה שמציגים. אני ממליצה לבנות להתגייס כי זה שונה מכל מה שחושבים". 

מה התוכניות שלך לאחר השחרור?

"החלום שלי הוא להיות גננת לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אני רוצה גם לנסוע לאפריקה ולדרום אמריקה כדי להשתתף תכנית 'לוחמים ללא גבולות'. התנדבות באפריקה שבמסגרתה לוחמים מגיעים לעזור לילדים בשכונות העוני".