אין במה נחשבת בעולם שמאסטרו דן אטינגר לא כבש, הוא הופיע בבית האופרה הלאומי של פריז (הבסטיל), בית האופרה המלכותי של אנגליה (הקובנט גארדן), המטרופוליטן בניו-יורק, שימש כמנהל המוסיקלי בבית האופרה במנהיים והמנצח הראשי בתזמורת הפילהרמונית של שטוטגרט והתזמורת הפילהרמונית של טוקיו והוא בן 47 בסך הכל.

המאסטרו דן אטינגר | צילום אבי קקון

אטינגר היה המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בשנים 2005-2014 ומאז שימש בתור מנצח אורח ראשי של התזמורת.

עכשיו הוא חוזר לראשון לציון כשבמקביל ימשיך לשמש כמנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית. שני הגופים ימשיכו לפעול גם באופן עצמאי.

"אני נרגש לשוב לתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון המהווה עבורי בית ליצירה מזה 20 שנים", אומר אטינגר. "איחוד הכוחות של התזמורת הסימפונית והאופרה הישראלית יחזק את התזמורת. סטנדרטים זהים ושפה אמנותית משותפת הם חלק מהמרכיבים הדרושים למובילות בזירה הקלאסית העולמית".

מנכ"ל התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, עופר סלע: "אטינגר הוא מוסיקאי מוערך בעל שם עולמי. לצד שיתוף הפעולה שיעמיק ויתרחב עם האופרה הישראלית, אני בטוח כי טביעת ידו האומנותית של דן תוביל את התזמורת למחוזות חדשים שטרם נראו או נשמעו".

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון נוסדה בשנת 1988 על ידי עיריית ראשון לציון ומציינת השנה 30 שנות פעילות מוסיקלית ותרבותית. התזמורת זוכה למוניטין גבוה ומופיעה באולמות הקונצרטים הגדולים בארץ בעולם.