נתנאל סופר (30), רווק ותושב ראשון לציון הוא סטודנט לקרימינולוגיה ומדעי החברה והרוח. ביום הוא עובד בשיקום נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון ובזמנו הפנוי מתנדב כחובש ב'איחוד הצלה', זק"א ועזרה לנזקקים תחת בית חב"ד נווה ים ראשל"צ.

הכירו את נתנאל סופר | צילום פרטי

סופר הוסמך כחובש רפואת חירום במרץ 2016, ומאז פעיל ב'איחוד הצלה' ויוצא לעשרות קריאות חירום רפואיות מדי חודש. את הקורס לדבריו עשה בעקבות הרצון שלו לתרום לקהילה ולעזור לאחר.

 מה גרם לך להצטרף לארגון?

"הגעתי להתנדבות מתוך תחושת שליחות של הצלת החיים ולהרחיב את פעילותי להתנדבות ולסייע לאחר. ומכאן גם המוטו שלי בחיים - נקריב מעצמנו כדי שאחרים יוכלו לחיות. משפט שכתב אפי גדסי ז"ל מתנדב איחוד הצלה שנהרג בתאונת דרכים בדרכו להציל חיים. המשפט הזה מלווה אותי יום יום".

אחד האירועים הבלתי נשכחים שעבר כמתנדב התרחש לפני כחצי שנה. "הייתי בדרך לעבודה, והתקבלה במוקד 'איחוד הצלה' קריאה על גברת הכורעת ללדת. על אף שמיהרתי לעבודה, נסעתי על האופנולנס שלי והגעתי למקום. לאחר כשלוש דקות מהגעתי סייעתי לה ללדת את בנה השלישי. אין מילים לתאר את התחושה של הבאת חיים לעולם". 

"נתנאל הוא מתנדב פעיל מאוד. מקדיש את ימיו ולילותיו להצלת חיים, אין ספק שרבים חייבים לו את חייהם", אומר אבישי מאור, ראש הסניף בראשון לציון. "אנו גאים במתנדבים כמו נתנאל, ובשמי ובשם הנהלת הארגון אני מוסר לו תודה על כלל פועלו למען הכלל בהתנדבות", הוא מסכם.