תחנת מוצא לבד - תחנת סופית יחד | צילום דוברות עיריית ראשל"צ 

תלמידי מועצת התלמידים בבית הספר היסודי 'מרחבים' חשבו איך ניתן לשנות את המציאות שבה לחלק מהילדים אין הרבה חברים, והם מסתובבים לבד בחצר בית הספר.  כך נולדה יוזמה מקסימה ומרגשת במסגרת תחרות ארצית ביזמות חברתית "יוצרים שינוי".

התלמידים יצרו את "תחנת חֲבֵרוּת". הם חידשו וצבעו את חצר בית הספר והפכו אותו לתחנת אוטובוס מעוצבת המדגישה את ערכי החֲבֵרוּת עם תחנת מוצא- לבד ותחנה סופית – יחד.

התלמידים יצרו את פינות הישיבה ליד התחנה מחומרים ממחוזרים. פינות הישיבה משמשות כמקום מפגש לילדים שמעוניינים להכיר ולשחק עם חברים חדשים. הילדים גם יזמו תחנות משחק שונות המופעלות על ידם ומאפשרות משחקים מהנים ומגבשים בהפסקות.

היוזמה ריגשה מאוד את ועדה השיפוט וזכתה בתחרות הארצית. בעוד מספר חודשים תוצג היוזמה בכנס בינלאומי שיתקיים בטאייוואן. "זכות גדולה נפלה בחלקנו לייצג את ישראל ולהציג את היוזמה בכנס עולמי המונה כ-70 מדינות מכל העולם בטייוואן", אמרה מנהלת בית הספר, דליה לוין. "אנו רואים ביזמות כחלק מהייחודיות הבית ספרית שלנו. חלק משמעותי מאד. יזמות היא מצוינות אישית המובילה למצוינות ישראלית".

תחנת החברות. אל תשארו לבד | צילום דוברות עיריית ראשל"צ

התהליך שעברו התלמידים היה מעורר השראה. הם ראיינו תלמידים משכבות גיל שונות ושאלו את הילדים שאלות שונות בנוגע לפעילויות שונות בהפסקה ולחזות בית הספר.

בעקבות ניתוח תשובות הילדים והבעיות שהועלו, הם חשבו על פתרון "אידיאלי". הם דמיינו "הפסקה חלומית" –מקום מפגש לילדים שמחפשים עם מי לשחק, ורוצים להכיר חברים חדשים. הם חלמו שבהפסקות יהיו פעילויות משחק מגוונות, שיאפשרו משחק משותף עם חברים חדשים. ובנוסף דמיינו את חצר בית הספר צבעונית, מטופחת ויפה.