הפניות למוקד. בעירייה אומרים שלא פנו | צילום פרטי

       

תושבי שכונת נאות אשלים מתלוננים על רעשים בלתי נסבלים שמגיעים מכיוונה של מערכת גלאי העשן שמותקנת בבית ספר לאמנויות שנמצא במרכזה של השכונה. לדברי אחד התושבים, עד שמגיע מישהו לכבות את האזעקה חולפות כמה שעות, כאשר בכל אותו הזמן מופרעת מנוחתם של השכנים.

ביום שבת האחרון, מעט לפני השעה עשר בלילה, החלה מערכת גילוי העשן לפעול ולהשמיע צפצוף מחריש אוזניים.

הרעש החריג הצליח להוציא מדעתם מספר תושבים שהתקשרו למוקד העירוני וביקשו לפעול להפסקת המפגע. אלא שמתברר שאין מדובר במקרה חד פעמי וכי הדבר חוזר לעצמו בתדירות גבוהה

"בבית הספר לאמנויות יש אזעקת אש, הבעיה שאחת לשבוע האזעקה הזו פועלת. בדרך כלל זה קורה בשעות הלילה המאוחרות ובלתי ניתן לתאר את עוצמת הרעש", מספר תושב השכונה. "לעיתים חולפות שלוש שעות ואפילו יותר עד שמגיע מישהו ודואג לכבות את זה. אני בבית שלי בקומה השישית לא מסוגל לשבת עם חלונות פתוחים בכלל". 

לדברי התושב, אב לשני ילדים קטנים, הרעש פוגע בשנת הלילה של הילדים שמתעוררים כתוצאה מהרעש

"זה קורה בימים של מנוחה, בשישי ושבת", אומר תושב נוסף. "אחרי שהתלוננו בעירייה היתה תקופה שהתופעה נפסקה, אבל לאחרונה שוב חזר הרעש. בכל פעם כזו אנחנו פונים למוקד העירוני ואומרים לנו שהתלונה הועברה לטיפול אב הבית של בית הספר, אבל לא יכול להיות שלוקח שלוש שעות ומעלה כדי לכבות את זה. הדבר הפך למטרד של כל השכונה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "התלונה לא מוכרת. בבדיקה מול מינהל החינוך, הנהלת בית הספר והמוקד העירוני, לא התקבלה כל פנייה בנושא זה בחודשים האחרונים. אנו מזמינים את התושב לפנות למוקד העירוני בזמן אמת ואנו נטפל בהתאם".