אטי אדר. ראש מנהל חינוך חדשה | צילום דוברות עיריית ראשל"צ

      

בשורה למערכת החינוך המקומית: אטי אדר נבחרה לעמוד בראש מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון. אדר, מי ששימשה עד כה כמנהלת אגף על יסודי בעירייה, תחליף את ד"ר שוש נחום, שמונתה לאחרונה לסמנכ"ל בכיר וראש המינהל הפדגוגי במשרד החינוך.

אדר שימשה במשך עשור כמנהלת מקיף ג' העמית והובילה את בית הספר להישגים חסרי תקדים. בין היתר הזניקה את מספר הזכאים לבחינות הבגרות מ- 67% ל 99% במחזור הלימודים תשע"ז.

כמו כן הובילה הישגים בבחינות מיצ"ב, התנדבות התלמידים ופעילויות בתחום החינוכי ערכי. על כל אלו זכה בית הספר בפרס היוקרתי ביותר- פרס חינוך ארצי ממשרד החינוך. אדר בעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות בכימיה ושימשה בין היתר גם כיו"ר מנהלי בתי הספר בעיר. לפני ניהול מקיף ג', שימשה כמנהלת החטיבה העליונה מקיף "גינסבורג" האלון ביבנה וגם שם הגדילה את אחוז הזכאים לבגרות.

את תחילת דרכה בהוראה עשתה בראשון לציון כאשר לימדה כימיה בגימנסיה הריאלית והגישה לבגרות בחמש יחידות. במשך 12 שנים בתפקיד הגדילה את מספר התלמידים הבוחרים בכימיה כמקצוע מוגבר וכן הובילה את הישגי התלמידים בכימיה ברמה הארצית.

בעירייה משוכנעים שאדר תמשיך את מגמת הזינוק באחוז הזכאות לבגרות. כזכור אחוז הזכאות בשנה החולפת עמד על 76.6%, הגבוה מבין שמונה הערים הגדולות בישראל. ההישג מתעצם עוד יותר כאשר רק לפני תשע שנים עמד אחוז הזכאות לבגרות על 61.63%.