בר רחוב חוזר בגדול | צילום עידן גרוס

      

ביום ראשון הקרוב תחל ההרצה של בר הרחוב של רוטשילד. המיזם של עיריית ראשון לציון יציע כמדי שנה שולחנות וכסאות, מוסיקה, הבטחה למחירים אטרקטיביים, תפאורה היסטורית, והשנה יוקרנו משחקי המונדיאל על גבי מסך ענק. כל זה באוויר הפתוח. 

שנה שלישית לבר רחוב יוצאת לדרך. כזכור המיזם נולד במטרה להחיות את מדרחוב רוטשילד בשעות הערב. בשנה הראשונה פעל המדרחוב בימי רביעי וחמישי, אולם מהר מאוד הפופולאריות נסקה, יותר מבלים הגיעו, הביקוש עלה, והימים הורחבו. 

השנה יקיים מרכז הצעירים במינהל קהילה הרצה לבר רחוב ביום ראשון הקרוב (3.6.18) וביום חמישי (7.6.18), הוא יחל לפעול באופן קבוע בימים א'-ה' החל מהשעה 18:00 בערב ועד הלילה. הוא יימשך לאורך כל חודשי הקיץ ועד אוקטובר.

לאורך המדרחוב יפוזרו כיסאות ושולחנות, ומסביב יפתחו ברים תחת כיפת השמיים עם מוסיקה חיה, תפאורה, תפריט אוכל ומחירים אטרקטיביים במיוחד. כך למשל כוס בירה עלתה בשנה שעברה עשרה שקלים וכוס יין לבן ב-16 שקלים. כמובן שהמכירה נעשתה במתחם מוגדר בלבד ולבגירים בני 18 ומעלה.

במהלך התקופה יתקיימו בבר רחוב ערבי קונספט שונים, ערבי במה פתוחה, הופעות להקות צעירות וגולת הכותרת- הקרנת משחקי המונדיאל על גבי מסך ענק.

בר רחוב. הפעם גם מונדיאל | צילום עידן גרוס

ומה חושבים בעלי העסקים והתושבים?

בעירייה מדווחים שבשנה שעברה, בתום הפעילות, נערך סקר טלפוני ופנים מול פנים בקרב בעלי העסקים במדרחוב ודיירי רחוב רוטשילד, והתברר ש-81% מהדיירים אמרו כי הם מעוניינים שהמיזם יחזור גם השנה, 71.4% טענו שהוא הצליח להחיות את המדרחוב ו-71.4% טענו כי נרשמה תנועה גדולה יותר של מבקרים.

גם בקרב בעלי העסקים, התגובות היו חיוביות מאוד. 65% מהם אמרו שהם מעוניינים שבר הרחוב ימשיך גם השנה ומעל למחצית מהנשאלים אמרו כי הוא הצליח להחיות את המדרחוב וסביבתו.

מיזם בר רחוב נולד במסגרת התכנית לחיזוק מרכז העיר. בשנים האחרונות מתפתחת, במרכז העיר בכלל ורחוב רוטשילד בפרט, סצנת בילוי וקולינריה המושכת אליה אלפי צעירים. אם בעבר, בתי עסק רבים במדרחוב נהגו לסגור בשעות הערב, אזי עם התחלת מיזם בר רחוב, רבים מהם החליטו להישאר פתוחים.

במקביל תערוך העירייה אירועים נוספים, ביניהם הפנינג לכל המשפחה בימי חמישי, שוק לילה, יריד עתיקות ועוד.