עצרת לזכר ליאל בבלר ז"ל | צילום דוברות עיריית ראשון לציון    

כשחברותיה של ליאל בבלר ז"ל, שנהרגה בתאונת דרכים לפני כשנה, פנו לאביה, רפי, והציעו לו לקיים מצעד לזכרה, הוא התרגש וציפה שיגיעו קרובים וחברים. הוא לא האמין כאשר ביום שישי האחרון הגיעו כאלף מתושבי העיר למצעד ולעצרת לזכרה.

לפני כשנה המתינה ליאל עם חבריה על המדרכה בסמוך לסינמה סיטי כאשר נהגת חצתה את הצומת באור אדום ופגעה בהם. ליאל נחבלה בראשה באופן קשה, פונתה לבית-חולים ונפטרה כעבור ארבעה ימים. חברתה, עמית דניאל, נפצעה באורח קשה ועד היום נמצאת בתהליך שיקום ארוך.

הוריה של ליאל קיבלו החלטה לתרום את אבריה לחמישה אנשים שונים ולהציל את חייהם. "חצי שנה לפני התאונה היא אמרה לנו שהיא רוצה לחתום על כרטיס אדי. אמרנו לה שיש זמן ונחשוב על זה. מתברר שזה מה שהיה צריך להיות", מספר אביה.

ליאל בבלר ז"ל | צילום באדיבות המשפחה

לקראת הצעדה, פנה האב למשטרה כדי לקבל אישור וזכה לחיבוק. קצין התנועה במשטרת ראשון לציון, עידן אלבכרי, התגייס לעניין והיה אחראי על קיום הצעדה.

במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון התגייסו גם הם והעבירו את המסר לבתי הספר, גם מטה הבטיחות והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לקחו חלק. פקחי החברה לביטחון סייעו בליווי הצעדה וסגירת הכבישים לקיומה.

ביום שישי יצאו מאות תלמידים בחולצות לבנות עם הכיתוב "נזכור אותך תמיד". הצעדה החלה ממקיף י', בו למדה, והמשיכה לצומת רחובות אברהם בר – ילדי טהרן, זירת התאונה. שם, ברגע מרגש, שוחררו לאוויר מאות בלונים לבנים. משם המשיכה הצעדה לאצטדיון האתלטיקה שם התקיים טקס לזכרה. "זה היה מדהים", משתף האב. "ריגש אותי לראות שזה נגע בכל כך הרבה ילדים".

לאחר הטקס התקיימה פעילות המונית בנושא בטיחות בדרכים "מהרגע הראשון אמרתי שאני רוצה להעביר מסר לתלמידים בתיכונים, לשטוף אותם על הזהירות והבטיחות בדרכים. היה לי חשוב להעביר לבני הנוער מסר- ברגע שאתם עולים לכביש, החיים יכולים להשתנות ברגע מבלי שתשימו לב". רפי מקווה שהצעדה תהפוך למסורת.

בינתיים התנדב האב למשטרה, ומסביר: "ככל שעובר הזמן זה רק הולך ונהיה יותר קשה, אבל עכשיו אני רוצה לשנות ולהשפיע"