אגם במפגש עם התלמידים| צילום ליגל סופר

     

מפגש מרגש התרחש השבוע במוזיאון אגם בראשון לציון כאשר האמן, יעקב אגם, בן התשעים, הגיע למפגש עם תלמידי מועדונית רמת אליהו.   

כ-100 תלמידים בגילאי בית ספר יסודי ממועדוניות החינוך משכונת רמת אליהו וממזרח העיר, השתתפו לאחרונה בסדרת פעילויות יצירתיות וחווייתיות במוזיאון יעקב אגם. השבוע הם זכו למפגש יוצא דופן עם האמן עצמו, שחגג לאחרונה את יום הולדתו ה-90, אך במפגש עם הילדים חזר לרגעים ספורים לימי בית הספר שלו.

הילדים, חניכי מועדוניות המהוות מסגרת חינוך בלתי פורמלית ונערכות בהמשך ישיר ליום הלימודים בשיתוף מערך החינוך הפורמלי, למדו במסגרת הפעילויות את תפיסת עולמו של האמן הבינלאומי, והתנסו ביצירת אמנות קינטית בהשראתו ובסימן 70 שנה למדינה. 

לדברי גלי ברק, מנהלת יחידת שח"ר ומועדוניות החינוך המשותפות בעיריית ראשון לציון שיזמה את שיתוף הפעולה עם המוזיאון: "מטרת המפגשים היתה לפתח אצל התלמידים אוריינות חזותית, חשיבה מופשטת, יצירתיות ודמיון".

ומה קרה במפגש עצמו?

לדברי נציגי המוזיאון, הילדים היו סקרנים ויצירתיים, והופתעו לגלות מי האיש העומד מאחורי היצירות. "הם התחברו באופן בלתי אמצעי ליצירותיו של יעקב אגם, והשיא הגיע במפגש עם האמן שבו הם היו מרותקים ונרגשים", מספרת ברק. אגם מצידו, שיתף פעולה וסיפר לילדים על האופן בו הוא יוצר את עבודותיו וענה על שאלותיהם. 

מהמוזיאון נמסר שבימים אלה הצדדים שוקדים על המשך פעילות משותפת במהלך החופש הגדול.