בזכות המטאטא. תלמידי 'רבין' | צילום דוברות עיריית ראשון לציון

      

הצלחה לתלמידי חטיבת הביניים 'רבין' בראשון לציון, שהעפילו השבוע לשלב הארצי בתחרות היזמים הצעירים. ההמצאה שהקפיצה אותם מעניינת: מברשת מיוחדת לניקיון ראש המטאטא. זה המקום להזכיר שבשנה שעברה העפילו התלמידים לתחרות העולמית אחרי שניצחו בתחרות הארצית עם מוצר שמקלף ביצים קשות.

השבוע התקיימה התחרות האזורית במרכז האקדמי המכללה למנהל בראשון לציון וקבוצת "אידאה" מחטיבת הביניים רבין" התמודדה מול 15 קבוצות וזכתה במקום הראשון בקטגוריית מכירות. הקבוצה בת 21 תלמידים משכבת ח', מלווה על ידי המורה רמי גווילי והסטודנטיות אלמוג לוי ונטע רפאלי.

ביריד המכירות הצליחה הקבוצה למכור 80 יחידות של המוצר "בראשוס", מדובר למעשה במברשת מיוחדת מפלדה המנקה את ראש המטאטא מאבק ושערות כך שהלכלוך לא נתפס במברשת אלא מיד נשלח לפח. המורה רמי גווילי: "התחלנו בסיעור מוחות, זרקנו לאוויר פנטזיות ורעיונות מוגזמים וצמצמנו את זה עד לרעיון שאותו אנחנו מוציאים לפועל. המוצר שבחרנו עושה את העבודה ולמעשה מאריך את חיי המטאטא".

הישג מכובד גם לחטיבות הביניים "ראשונים" ו"זלמן ארן" שזכו במקום השני והשלישי בהתאמה בקטגוריית מוצר. תלמידי חטיבת הביניים "ראשונים" פיתחו שקית פיצוחים המחולקת לשני חלקים לצורך זריקת הקליפות, ותלמידי חטיבת הביניים "זלמן ארן" פיתחו כוס מדידה רב שימושית ניידת לארגון ארוחת בוקר בריאה ומזינה.

בשבוע הבא תתקיים התחרות הארצית והזוכה תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית.

תכנית "יזמים צעירים - עושים עסקים" מאפשרת לתלמידים להתנסות בהקמת מיני-חברה עסקית משלהם שבה הם גם ממלאים תפקידים שונים דוגמת: פיתוח המוצר, ייצור, שיווק, פרסום ומכירות. התלמידים מתנסים בכתיבת תכנית עסקית ומצגת עסקית ועוברים תהליך יזמי ועסקי מלא, משלב החשיבה על הרעיונות וגיבוש החברה ועד לשלב הפיתוח והמכירה של המוצר שלהם.

מנהלת יחידת מצטיינים והמחוננים במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון, ברכה צויליך: תוכנית זו היא למעשה המפגש המשמעותי הראשון של הקבוצות עם העולם העסקי בו הם מתנסים בהצגת החברה, מכירת המוצר והגדלת ההכנסות. הרעיונות היצירתיים והמוטיבציה של התלמידים מרשימים מאוד ואני משוכנעת שהם יצליחו בתחרות הבינלאומית".

אגב, זכייה בתחרות הארצית והעפלה לתחרות הבינלאומית אינה זרה לתלמידי ראשון לציון שייצגו את המדינה בשלוש מתוך ארבע התחרויות הבינלאומית האחרונות.