גדוד ברדלס במקיף י"א | צילום דובר צה"ל

לוחמי גדוד "ברדלס" הגיעו השבוע לבית ספר 'מקיף י"א ראשונים' בראשון לציון, וביקרו את תלמידי כיתות י', העומדים בקרוב מול צו ראשון. החיילים הסבירו על החשיבות בשירות קרבי וענו לשאלותיהם.

בין הלוחמים נמצא גם סמל ששי לוי מראשון לציון, שלמד בעצמו בבית הספר, ושם הבין לדבריו כי הוא רוצה להיות לוחם ולשרת בתפקיד קרבי. "בחרתי להתגייס לקרבי כדי לחוות משהו מאתגר וללמוד דברים חדשים, היה לי חשוב לעבור שירות משמעותי ולהתפתח כאדם, לכן שירות קרבי היה נראה לי הדבר המתבקש", הוא מספר.

גדוד "ברדלס" הוא גדוד חי״ר מעורב השייך לחטיבה המרחבית אילת, הגדוד מכשיר לוחמים ולוחמות לעבודה בשיתוף פעולה מלא, בכדי לבצע את משימות הביטחון השוטף בגזרת הערבה, אשר משתרעת מים המלח ועד אילת ובה עשרים ושניים יישובים. "הגדוד הוא מדהים, יש אווירה ממש טובה, מצאתי פה חברים לכל החיים, אנשים שתמיד שם אחד בשביל השני ותמיד משמשים כתמיכה", הסביר לוי.

הוא ועשרים לוחמים מהגדוד, הגיעו לבית הספר כדי לספר ולעודד שירות קרבי."הסברנו לתלמידים על העבודה היומיומית שלנו, איך זה להיות לוחם ומה זה דורש ממך, נכון שזה אומר להיות פחות בבית ולתת מעצמך יותר אבל זה מספק ומוצאים כאן חברים לכל החיים"

ברדלס בבית הספר. נלחמים על קרבי | צילום דובר צה"ל

אחד ממניעי הביקור הייתה הירידה במוטיביציה של נערים ונערות להגיע לשירות קרבי. "היום רוב המלש"בים מעדיפים לחשוב מה יתרום להם בעתיד ואיך הם יכולים להפיק את המקסימום מהשירות הצבאי, אבל לדעתי היה חשוב להראות להם למה דווקא כדאי להיות לוחם ולתת מעצמך למדינה, לבוא ולהגן על התושבים במקום שאתה נמצא בו. בסופו של דבר אין שירות חשוב ומשמעותי מזה ורציתי להעביר את זה הלאה כדי שהתלמידים יבינו את החשיבות".

עבור לוי העבודה שהביקור נערך בבית הספר בו למד, הייתה משמעותית. "כששמעתי שזה בית הספר שאנחנו מגיעים אליו, ישר התנדבתי ללכת, בית הספר הזה הוא מאוד משמעותי בשבילי כי זה המקום שעברתי בו את השינוי הכי גדול בחיי", הוא מספר."הייתי תלמיד שלא מגיע לבית הספר, לא הייתי משקיע בלימודים והיו לי ציונים גרועים, אבל בזכות המורים שלי שלא ויתרו עליי ונלחמו שאצליח הפכתי לתלמיד מצטיין וסיימתי עם תעודת בגרות מלאה שזה משהו שלעולם לא חשבתי שיקרה".

מרגש במיוחד עבורו היה המפגש עם המחנך שלו. "אחרי השינוי שעברתי, הבנתי שאם אני רוצה לעשות משהו אני יכול לעשות אותו בצורה הכי טובה שיש, ולכן החלטתי שאני רוצה לתרום כמה שיותר. ההגעה לבית הספר הייתה סגירת מעגל בשבילי, חזרתי בתור לוחם וזה היה מרגש לראות את התלמידים ששם עכשיו ולראות לאן התקדמתי מאז, ואפילו יצא לי לראות את אורי דוד, המחנך שלי וזה היה מאוד מרגש".