אילן בר שלום. נקטפה בטרם עת | צילום מהאלבום המשפחתי

       

"אילן היתה החברה הכי טובה שלי. היא היתה בנאדם טוב, תרמה המון לחברה, השקיעה בכל דבר שעסקה בו ונתנה את כל כולה", במילים אלה ספדה יסמין פרוצקי לחברתה לכיתה במקיף ג', אילן בר שלום ז"ל אשר היתה אחת מעשרת ההרוגים באסון השיטפון בנחל צפית.

מאות רבות של מכרים, קרובים ותושבים בראשון לציון הגיעו ביום שישי האחרון לבית העלמין האזרחי 'מנוחה נכונה' בעיר כדי ללוות את הנערה החייכנית והאהובה בדרכה האחרונה

בשעות הערב של יום חמישי, שעות אחרי היוודע דבר אירוע השיטפון בנחל צפית, התקבלו ידיעות ראשונות על כך שייתכן שישנה הרוגה מראשון לציון. ככל שעברו השעות גברה אי־הבהירות סביב מידע זה, וגם בכירים בעירייה לא ידעו לאמת את השמועות. בשעות הלילה המאוחרות התברר מדוע התעכבה ההודעה - בר שלום ז"ל היתה הנעדרת האחרונה שגופתה אותרה רק אחרי שעות ארוכות של פעילות סריקה וחילוץ מאומצות.

בשעות הבוקר התקשרו אנשי הצוות החינוכי של מקיף ג' לתלמידים וביקשו מהם להגיע לבית הספר. חלק מהתלמידים כבר שמעו על הבשורה המרה וחלקם התבשרו על כך מידי הצוות החינוכי.

במשך שעות ארוכות ישבו תלמידי הכיתה והשכבה של בר שלום ז"ל המומים וכואבים. תלמידי השכבה חולקו לקבוצות ואנשי השירות הפסיכולוגי של העירייה ישבו עימם, ניסו לדובב אותם, לשמוע על הרגשות שלהם ולהרגיע. "החברים מקבלים תמיכה מהצוות החינוכי", סיפרה פרוצקי, חברתה של אילן. "אני אישית עוד לא מעכלת את זה, המצב אבסורדי אבל אין לנו ברירה אלא להמשיך בשגרה".

בבית הספר ידעו לספר על תלמידה ערכית, מדריכה מצטיינת שזכתה בפרסים בשל תרומתה לקהילה. "אילן כשמה כן היא היתה אילן איתן, יציב ושורשי", אמרה יפה ליבה, מנהלת המוסד החינוכי. "ילדה שהקדישה את זמנה לתרומה למען הקהילה. אילן בלטה בתכונותיה הערכיות, באחריות, הפגינה רצינות והתמדה בלימודים ובקהילה. בשנה שעברה זכתה בפרס הצטיינות עירוני על התנדבותה בתוכנית 'מלאכי יום הולדת'. אילן בחרה להשתתף בטיול ההכנה לקראת שנת שירות והתנדבות במסגרת מכינת 'בני ציון' כי היא האמינה בערכים כערך עליון מתוך רגשות של אהבת המולדת, אכפתיות, ציונות והרצון לתרום לקהילה".