עוגת יום הולדת מיוחדת במינה | צילום אבי קקון

לרגל חגיגות ה-70 למדינה החליטו בעיריית ראשון לציון להעניק מתנה גם לתושבים בני ה-70. 3,200 ותיקי העיר שחגגו השנה את יום הולדתם ה-70, והם בני דור תש"ח, זכו להפתעה מרגשת במיוחד: עוגת יום הולדת אותה קיבלו מידי מתנדבים תושבי העיר.

רעיון החגיגה נולד במנהל החינוך וקהילה בעיריית ראשון לציון, שם יזמו את פרויקט "חוגגים 70 עם המדינה". על מנת להוציא לפועל את הפרויקט, פנו חברי המנהל לתושבי העיר דרך קבוצת הפייסבוק העירונית, התיכונים ותנועות הנוער וקראו להם להתנדב למשימה.

ההיענות הייתה רבה מאד, וגויסו למעלה מ- 850 משפחות, שהתנדבו להכין את העוגות. על מנת לייצר אחידות, כל משפחה שהתנדבה קיבלה מהעירייה ערכה להכנת העוגות שכללה תבניות, מדבקות ממותגות, כרטיסי ברכה עם מקום לברכה אישית ואפילו בלילה להכנת העוגות, שבה הם לא היו חייבים להשתמש.

כל משפחה מתנדבת קיבלה 3-4 כתובות של ותיקי העיר חוגגים, ובימים האחרונים, הגיעו המתנדבים לביתם על מנת לחלק להם את העוגה באופן אישי. הוותיקים, שלא ידעו על הפרויקט, הופתעו והתרגשו מאד מהמחווה, ואף נוצרו קשרים אישיים בין הצדדים. 

מנהל התנדבות נוער בעיר, שי כהן: "המפגשים בין המתנדבים לוותיקי העיר היו מרגשים מאד. מחמם את הלב לראות את הרוח ההתנדבותית של תושבי העיר, מאות תושבים התגייסו למען  הפרויקט והשקיעו מזמנם הפרטי על מנת לשמח אנשים שמעולם לא פגשו וזה לא דבר מובן מאליו כלל".

בין המשפחות המתנדבות היו שרון גבאי ובנה אסף, תלמיד כיתה י"ב בבי"ס 'יגאל אלון'. "הבן שלי מעורב מאוד חברתית, וכשהוא העלה את הרעיון ישר הסכמנו להצטרף", מספרת האם. "הפרויקט מאד מבורך ומאפשר לנו ללמד את הצעירים שלנו כבוד ואהבה לזולת. האנשים אליהם הגענו התרגשו מאד מהמחווה ואנחנו שמחנו על הזכות לעשות טוב לאחר".

חוגגים 70 בגן | צילום באדיבות גן 'כחול לבן'

מהצד של מקבלי העוגות הייתה יהודית מי-רז, שחגגה בנוסף את יום הולדתה ה-70 באחד מגני הילדים בעיר כפי שדיווחנו כאן. "הגיעו אליי הביתה שלוש בנות מקסימות בנות 14. זו הייתה הפתעה גמורה. התרגשתי מאד", היא אומרת ומוסיפה: "הן התארחו אצלי ושמחתי לשמוע על היוזמה. ישר כוח".