צילום: shutterstock

       

מחזה קשה נגלה לעיני שוטרי תחנת ראשון לציון בשנה שעברה. הם הוזעקו יום לאחר ל"ג בעומר לשרידי מדורה שבה נמצאה גופת כלב שרופה.לטענת פעילים למען בעלי חיים בעיר, מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה מדי שנה, אך השנה הם נחושים לעצור אותה. סיירת מיוחדת המונה עשרות מתנדבים תסתובב בין המדורות כדי למנוע מקרים דומים. 

"בשנה שעברה מצאנו גופה", מספרת עופרה רוזנשטיין, מורה בתיכון מקיף ג' ויושבת ראש "ראשון אוהבת חיות". עד היום לא ברור, גם לאחר שמשטרה הוזמנה למקום, אם הכלב נשרף אחרי שכבר מת, מישהו שרף את גופתו, או שהוא עבר התעללות איומה בצל שמחת המדורות. 

בעלי הכלב אותר וזומן למשטרה, לאחר בירור איתו, נטען שהכלב מת בטרם נשרפה גופתו, אך באותה מדורה אותרו גם עדויות לשימוש בסמים."שמעתי גם על מקרים נוספים של גורי חתולים שנזרקו לאש, ותלמידים שלי ממקיף ג' סיפרו לי על תלמידים אחרים שבחרו להתעלל ככה בחיות ונתקלו בתופעות האלה", מספרת רוזנשטיין. 

כדי למנוע מהתופעה לחזור על עצמה, החליטו חברי הארגון לקחת אחריות ולצאת לשטח. היום (ד'), הם יעברו באזורי המדורות ויפקחו עיניים."אנחנו נצא לשטח, עשרות מתנדבים, נסתובב בין המדורות ונבדוק שאין קופסאות קרטון חשודות, ושבכלל אין נוכחות של בעלי חיים באזור המדורות", אומרת רוזנשטיין, ומוסיפה: "אנחנו גם עושים הסברה בשטח, ומעלים פוסטים כדי לפתוח לאנשים את העיניים, שיהיו עירניים לתופעה האיומה הזו". 

הציבור נקרא לשים לב, ובעת הצורך להזעיק את המשטרה ולמנוע סבל והתעללות בבעלי חיים.