סגן מיכל פינטו | צילום דובר צה"ל
   

גאווה מקומית: סגן מיכל פינטו מראשון לציון היא מצטיינת מח"ט 300.בטקס מצטייני מפקד חטיבה 300, הוענקה לה תעודת הצטיינות, הנימוק לתעודה היה שנמצאה ראויה להוקרה על שירותה הצבאי. 

מיכל פינטו משרתת כקצינת חמ״ל מזה עשרה חודשים. היא למדה בתיכון 'גן נחום' והרחיבה עיצוב גרפי. היא התגייסה באוקטובר 2015 לתפקיד סמב״צית בפיקוד הצפון, ואחרי שנה וחודש הגיעה לקצונה.

"ידעתי שאני רוצה להמשיך בצבא ולעשות משהו משמעותי. קיבלתי חינוך מהבית לתרום כמה שאפשר״, היא מספרת, ומדגישה: ״רציתי משהו שמשלב עשייה מבצעית״. 

לאחר הקורס הגיעה לשירות באוגדה 300 כקצינת חמ״ל. תפקיד הדורש לתכלל את כל הפעילויות שקורות בגזרה בשטח הגדר. תחת פיקודה נמצאות היום מספר חיילות המשרתות כסמב״ציות. ״בתור מפקדת הכי חשוב לי שלחיילות שלי יהיה שירות טוב״, ממשיכה פינטו. ״שיסתכלו אחורה ויגידו שהיה שירות משמעותי״.

כיום היא שואפת להמשיך לתפקיד נוסף במסגרת הצבא, ״אני רוצה להמשיך לעוד תפקיד משמעותי ורציני ולעשות את הכי טוב שלי״, לאן תוביל אותה דרכה המקצועית עדיין לא ידוע, אך מפקדיה ופקודיה מתארים אותה כחיילת ערכית ואחראית שמפקדת באהבה ומסירות על אף העומס, ולכן כנראה שתגיע רחוק מאוד.