חוגגים 70 בגן | צילום באדיבות גן 'כחול לבן'

את החוויה יוצאת הדופן במהלכה חגגו לה ילדי גן 'כחול לבן' בראשון לציון את יום הולדתה השבעים, יהודית מי-רז לא תשכח. האירוע התקיים לאחר שמי-רז תושבת העיר, שחוגגת השנה 70, יחד עם המדינה, פנתה לעירייה וציינה שראוי שיעשו משהו למען תושבי העיר, ילידי תש"ח, והעירייה אימצה בחום את היוזמה. 

במסגרת חגיגות ה 70, ובהמשך לתוכנית "חבר בגן" הוזמנה לגן יהודית מי-רז תושבת ראשון לציון ילידת 48 לחגוג את יום הולדתה בגן 'כחול לבן', בפרויקט ייחודי של מינהל החינוך ומינהל קהילה בעיריית ראשון לציון.

"לפני כמה שבועות יצר איתי קשר טלפוני בחור מקסים ששאל אותי אם אני מעוניינת שיחגגו לי יומולדת 70 באחד מגני הילדים בעיר", מספרת מי – רז, המתגוררת בראשון לציון מאז שנת 1995. "כמובן שהשבתי בחיוב, והוא אמר שיעדכן אותי לאחר מספר ימים, וכך אכן הוא עשה כשמסר לי את כתובת הגן אליו אני אמורה להגיע".

בימים שקדמו לחגיגת יום ההולדת ערכה מי – רז כמה הכנות. היא אפתה עוגה לילדים, הוסיפה שקיות ממתקים לחלוקה, והכינה בגדים ראויים למעמד החגיגי בצבעי כחול ולבן. היא התקבלה בחיוך ובחיבוק רחב של הגננת ימית, וילדי הגן שחיכו לה בציפייה. 

מסיבת גן. הציגה לילדים את תמונתה כילדה | צילום באדיבות גן 'כחול לבן'

באירוע הציגה לילדים גם את תמונתה כילדה, חוגגת יום הולדת בגן, מה שעורר התרגשות רבה. "החגיגה הייתה מקסימה וריגשה אותי מאוד", מספרת מי – רז. "הילדים היו מתוקים, חיבקו ונישקו אותי ושרו לי ולא עזבו אותי לרגע והיחס שלהם ושל צוות הגננות היה מדהים".

במהלך החגיגה סיפרה מי – רז לילדים שנולדה בבית החולים 'הדסה הר הצופים' בירושלים בימים שלפני הקמת המדינה ואת הוריה, ואותה כתינוקת, פינו מבית החולים ברכב משוריין מחשש שייפגעו מכדורי הצלפים הירדנים. 

חוגגים ברכבת | צילום באדיבות גן 'כחול לבן'

"מאז עברו 70 שנה והמדינה וכולנו חופשיים", אומרת מי – רז, אם לשלושה וסבתא לעשרה נכדים ונכדות. "הייתה לי חוויה מרגשת מאוד, אין מה לדבר ועכשיו אמשיך את חיי עם בעלי היקר, חיי גימלאות שמחים".

יום הולדתה של מי-רז נחגג כאמור במסגרת חגיגות ה-70 למדינת ישראל, ואין חגיגה בלי עוגה, לכן איתרו במינהל קהילה וחינוך למעלה מ- 3200 מוותיקי העיר. בימים ראשון עד חמישי יפקדו את בתיהם תלמידים וחניכי מרכזי הנוער, ויעניקו להם באהבה עוגת יום הולדת שנאפתה במיוחד עבורם.

צפו בפיסה מחגיגת יום ההולדת בגן: