החוף הכחול בראשון לציון | צילום עידן גרוס

ראשון לציון תארח את האירוע הארצי של הדגל הכחול. "הדגל הכחול" הינו תו איכות סביבתי בינלאומי שכדי לקבלו יש לעמוד בקריטריונים של איכות המים, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים וחינוך ומידע סביבתי. רק שלוש ערים בישראל, כולל ראשון לציון, מחזיקות בדגלים כחולים בכל חופיהן.

ראשון לציון הצטרפה לתוכנית לראשונה לפני ארבע שנים כאשר אחד מחופיה קיבל את הדגל הכחול. מאז פעל אגף חופים ואגמים, בראשות אלי שוורצברג, להשגת דגלים כחולים בכל החופים. רק שלוש ערים בישראל, כולל ראשון לציון, מחזיקות בדגלים כחולים בכל חופיהן.

באירוע שיתקיים ביום שלישי, ה-1 במאי בשעה 17.30, שתקיים עמותת אקואושן, מנהלת של תכנית הדגל הכחול בישראל, יתארחו נציגים בערי חוף נוספות שצפויות לקבל גם הן דגלים כחולים. כדי לקבל את הדגל על החוף לעמוד בדרישות תדירות דיגום המים, לפחות חמישה דיגומים לעונה.

נזכיר כי עונת הרחצה נפתחה השבוע בשישה חופים מוכרזים.

עיריית ראשון לציון היא היחידה בישראל המפעילה שירותי הצלה עד השעה שמונה בערב או עד החשיכה, הקרוב מביניהם, וזאת על מנת לאפשר לרוחצים לנצל את שעות הערביים הנעימות לרחצה.

בכל עונה פוקדים את חופי הרחצה של העיר לא פחות מ-2.5 מיליון רוחצים, כאשר חודשי השיא הם כמובן מאי ויוני. במהלך העונה מקיימת העירייה מסיבות קיץ, אירועי ספורט מגוונים, ריקודי עם בכל מוצאי שבת, קייטנות גלישה, קורס מציל חובב, יריד טיילת, מתחמי משחק מתנפחים על בסיס מי ים ועוד.

הדגל הכחול. מעיד על איכות המים | צילום עידן גרוס