הנגנים הצעירים של ראשון לציון עם הפילהרמונית | צילום עיריית ראשון לציון     

במסגרת חגיגות ה-70 למדינה זכו תלמידים משישה בתי ספר יסודיים לכבוד מיוחד. הם הוזמנו לנגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, באירוע שנתן במה לתזמורות מבתי ספר מנגנים מרחבי הארץ וכן למקהלות בתי ספר.

"האירוע היה חוויה חד פעמית עם עוצמות שקשה לתאר במילים" מסכמת מנהלת תכנית בתי ספר מנגנים בראשון לציון, נלי ניסן, את החוויה של תלמידי בתי הספר היסודיים בראשון לציון לנגן לצד הנגנים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. "כולי תקווה כי התלמידים ימשיכו לחוות אירועים כאלה אשר יגבירו את תחושת ההזדהות והשייכות שלהם לעולם המוסיקה", היא אומרת. 

בבוקר האירוע יצאו תלמידי בתי הספר 'בן גוריון', 'אופקים', 'ניצנים', 'ויתקין', 'כרמים' ו'רעות', נלהבים בחולצות לבנות, נושאים את כלי הנגינה בידיהם. בירידה מהאוטובוס, נתבקשו לקחת איתם רק את כלי הנגינה, ואז הגיעו עוד ועוד נגנים החלו לרחבת היכל התרבות עד שהמקום התמלא באינספור נגנים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ.

מנצח התזמורת, מאסטרו שמואל אלבז, הציג את הכלים המשתתפים בתזמורת, והתלמידים הריעו כשהמנצח הציג את הכלי עליו הם מנגנים. במהלך האירוע ניגנה התזמורת מספר יצירות והתלמידים הקשיבו קשב רב, הזדמנות חד פעמית להקשיב וללמוד מהמוסד התרבותי החשוב במדינת ישראל. 

נלי ניסן: "לא היה ברור מי התרגש יותר, הנגנים של התזמורת הפילהרמונית או התלמידים". התלמידים, ישובים במושבי ההיכל ניגנו אל מול התזמורת שהופיעה על הבמה. בין היתר ניגנו את השיר "תודה".

את האירוע המרגש תוכלו לראות בעצמכם, ואל תשכחו למחוא כפיים לתלמידים הצעירים שלנו:

(צילום באדיבות עיריית ראשון לציון)