מתנדבת ידיד לחינוך בפעולה | צילום עיריית ראשון לציון

   

עשר שנים ש'ידיד לחינוך', עמותה הפועלת בשלושה עולמות: עולם החינוך, עולם הגמלאות ועולם ההתנדבות, היא חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך של ראשון לציון. זה המקום לעצור ולהצדיע לגמלאים שתורמים לחינוך דור העתיד.

תכנית 'ידיד לחינוך' מבוצעת בשיתוף פעולה עם עיריית ראשון לציון והאגף לחינוך יסודי בראשות רונית רענן, ובאישור משרד החינוך. ב'ידיד לחינוך' מתמחים בגיוס והפעלת גמלאים מתנדבים במערכת החינוך, במטרה לסייע למערכת החינוך ובנוסף לתרום לאיכות חייו ולרווחתו של הגמלאי.

מתנדבי 'ידיד לחינוך' הפכו זה מכבר לחלק מהנוף הבית ספרי ב – 25 בתי ספר בראשון לציון. המתנדבים פוקדים את בתי הספר אחת לשבוע לפחות, ומתחילת השנה הצטרפו לקבוצה למעלה מ 20 מתנדבים חדשים.

הקבוצה תורמת 11,954  שעות חונכות וסיוע לימודי לתלמידי העיר.

המתנדבים משולבים בבתי הספר בהתאם לתחום התעניינותם וכישוריהם ובתיאום עם הנהלת בית הספר והרכז היישובי ופועלים לצד המורים, אך לא במקומם. הם פועלים בתחום הלימודי, בתחום ההעשרה ובתחום התמיכה האישית, והפעילות מתבצעת במסגרת פרטנית וקבוצתית, בתוך הכיתה ומחוצה לה, בזמנים ובמקומות, שסוכמו עם הנהלת בית הספר. הגמלאים עוברים תהליכי קליטה מסודרים ומקבלים הדרכה.

בקבוצת המתנדבים של העיר ראשון לציון תוכלו למצוא פסיפס אנושי מרתק. אנשי חינוך, לצד גמלאי הייטק, שירות המדינה, מדע וטכנולוגיה וגם גמלאי הסקטור הפרטי. כולם מוזמנים ולכולם יש מה לתרום. אין צורך בניסיון קודם בהוראה. המתנדבים מוצאים את התחום המעניין אותם ובו הם רוצים לפעול החל ממתמטיקה ואנגלית וכלה בתפירה, נגרות, חינוך פיננסי ועוד.

אורנה שלו ויעל דבי, רכזות ידיד לחינוך בראשון לציון: "מתנדבי ידיד לחינוך שמחים לבוא "לעבודה". אנו שמחות על הגידול המשמעותי במספר המתנדבים של ידיד לחינוך בראשון לציון ויודעות לומר שזה רק קצה הקרחון כי יש המוני גמלאים בעיר שיכולים להצטרף וליהנות מפעילות משמעותית ערכית ממדרגה ראשונה. אנו מחכים להם".

רוצים להצטרף? צרו קשר:

 אורנה שלו 058-7500078, יעל דבי 052-3685702 – רכזות הקבוצה.