שתו מים. המערך מוכן למצב חירום | צילום עיריית ראשון לציון

      

עשרות מנהלי ביטחון המים של תאגידי המים השתתפו בימים האחרונים במפגש מיוחד במטה 'מניב' בעיר. המפגש היה חלק מקורס, המאורגן על ידי רשות המים הממשלתית, ונועד להכין את המשתתפים לכל מצב חירום אפשרי. בין הכלים להתמודדות: כלי הנדסה בכוננות

תאגיד המים 'מניב' מרכז בראשון לציון את תחום ההיערכות והמוכנות לחרום. לאחר מספר בחינות ובדיקות על ידי הגופים הממשלתיים, התאגיד נבחר לארח את עשרות מנהלי ביטחון המים מתאגידי המים ברחבי הארץ בליווי דני לקר, מנהל תחום ביטחון המים ברשות המים הממשלתית.

הקורס הייחודי הוא בן מספר מפגשים ומאורגן על ידי רשות המים כדי להכשיר את אותם מנהלים למצבים מורכבים, אשר עלולים לאיים על אספקת מים תקינה ועל פגיעה בתשתיות הביוב.

במסגרת המפגש, המשתתפים למדו על תפקוד בתרחישי רעידת אדמה ובמלחמה, מאפיינים ומרכיבים חברתיים ברשות מקומית, עקרונות לניהול משבר מים ברמה המקומית, היערכות לוגיסטית, מיפוי מערכות מים וביוב ועוד. משתתפי המפגש עברו מבחן והשתתפו בסיור במתקנים השונים של 'מניב' בראשון לציון. 

סאלי לוי, מנכ"לית 'מניב': "שגרת יומנו יכולה להשתנות ברגע אחד. רעידת אדמה, מלחמה, אסון אחר, כל אלה יכולים להוות אתגר עצום לרשות המקומית ולתאגיד המים העירוני. משימתנו היא להיערך לתרחישים אלה ואחרים. בשיתוף העירייה ותחת הנחייתו של ראש העירייה, דב צור, הכשרנו את העובדים, הכנו מלאי, והכנסנו לכוננות כלי הנדסה להפעלה ביום קריאה. נמשיך לשרת את תושבי ראשון לציון בשגרה ולגבי חירום- נקווה שרק נצטרך להיערך. אולם, אם יגיע יום כזה, נעשה הכל למען חיי התושבים, בריאותם והמשך תפקודם ותפקוד משפחותיהם".