דגל ילדי הגנים | צילום אביב בן אור       

 כ 1400 ילדי גנים בראשון לציון התארחו זו שנה 28 ברציפות בבסיס מצל"ח צריפין, המאומץ על ידי עיריית ראשון לציון,וחגגו יחד עם חיילי הבסיס את יום העצמאות. גולת הכותרת היתה יצירת מיצג של דגל ישראל אנושי מרהיב המורכב מילדי הגנים.

בחגיגות נכחו בין היתר, ראש העירייה, מר דב צור, ראש מנהל החינוך, שוש נחום, מפקד מצל"ח, אלוף משנה אלכס מלייב, מפקד הבה"ח, סא"ל הרצל איסקוב , מפקחת גני ילדים, והמנצחת על התזמורת כולה, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, שולמית זכאי.

במסגרת האירוע התארחו 40 כיתות גן חובה בגילאי 4-5 מראשון לציון בבסיס ויצרו מיצג של דגל אנושי מרהיב בגודל 1500 מ"ר המורכב מילדי הגנים עצמם והצוות המקצועי המלווה אותם. בהמשך ביקרו הילדים בתערוכת אמצעי הגנה והצלה שבסיס ועם תום הסיור  התכנסו הילדים והוריהם לטקס חגיגי לכבוד יום העצמאות אשר כלל נאומים, הנפת הדגל, שירים וריקודים.

ראש העירייה, דב צור: "אירוח ילדי הגנים בבסיס מצל"ח מתקיים כל שנה כבר 28 שנים וזוהי מסורת מבורכת. חשוב לזכור כי מה שמייחד את צה"ל הוא היותו הצבא שלנו, הוא צבא העם והקשר עם הקהילה חשוב ותורם לכולם. אנו עומדים בראש שנה חדשה של עצמאות מדינת ישראל, נקווה כי שנת עצמאות חדשה זו תביא עמה שלום ותהא זו שנת עצמאות שלווה ובטוחה עבור כל עם ישראל".

מפקד הבה"ח, סא״ל הרצל איסקוב: "פעילות שממלאה את היחידה באנרגיה וסיפוק לכל השנה, אולי יותר מכל אירוע אחר והבטיח כי המסורת תמשיך עוד שנים רבות".

 איך יוצרים דגל אנושי מילדים בני חמש? צפו ותתפעלו: 

(צילום סרטון: אביב בן אור מהאוויר ועידן גרוס מהאדמה)