תערוכת הכרזות של גן נחום |באדיבות בית הספר

יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הינו יום המשמש סמן לתקופה אפלה במיוחד בהיסטוריה. בתיכון הגימנסיה 'גן נחום', נתנו לתלמידים לבחור את הדרך שלהם להתמודד עם זיכרון הזוועה והגבורות. התוצר: תערוכת כרזות צבעונית בנושא מנהיגות וגבורה בימי השואה.

בין הכרזות אפשר למצוא את הלך הרוח של התלמידים, וקריצה למציאות היומיומית של 2018. כאשר בין השאר אפשר למצוא שם את דמות "הקשרית", המצוירת כ-'וונדר וומן' זהובת שיער, שכוח העל שלה היה חזותה הארית, ששימש אותה להסוואה והעברת מידע, כלי נשק והברחת יהודים מהגטו.

בבית הספר מסבירים שבמסגרת לימודי השואה, ניסו התלמידים לבצע תוכניות שונות, שבמסגרתם ביטאו רגשות ויחס לתקופה הטעונה הזו, ובתיכון החליטו על הנושא כפרויקט תעודת הגמר של תלמידי מגמת הגרפיקה.

תערוכת הכרזות של גן נחום |באדיבות בית הספר

"במסגרת לימודי ההיסטוריה שלהם, נחשפו התלמידים לאירועים מרכזיים שארעו במהלך השואה ולדמויות מרכזיות." מספר דוד נחום, מנהל התיכון,  "כמו כן הם יצאו למסע לפולין, ומשם עשו את הקישור שלהם ללימודי הגרפיקה. חלק מהמסלול שלהם לקבלת תעודת הבגרות במגמה זו, הייתה ליצור פרשנות שלהם לשואה והנושא שנבחר היה מנהיגות בתקופת מלחמת העולם השנייה. ניתן לראות שהם בחרו דווקא גיבורים אלמוניים יחסית ובעלי תפקידים שסייעו רבות", הוא אומר.

אחת מאותן דמויות אנונימיות היא סופי שול, שלפי הכרזה נלחמה בנאצים באמצעות שירה וספרות, ודמותה מיוצגת כבעלת ראש בצורת ורד לבן, ולצידו האמירה: "סוף בטרור עדיף על טרור ללא סוף".

את כל כרזות התערוכה תוכלו לראות בעמוד הפייסבוק של גימנסיית 'גן נחום'.