קודם מזהירים | צילום: עידו ארז

   
בחודשים האחרונים החלו באגף התנועה של משטרת ישראל לבצע שינויים באכיפת חוקי התנועה בראשון לציון. בין השאר, הוחלט להפעיל מצלמות בצמתים מרכזיים, מה שגרר מתן קנסות לאלפי נהגים שלא היו מודעים לשינוי ונהגו במהירות מופרזת.

אחת הנקודות בהן החלו מצלמות לפעול הוא ציר משה דיין, שנחשב זה תקופה ארוכה למסוכן ותאונות דרכים רבות התרחשו בו. בעקבות זאת הוחלט במשטרה להפעיל במקום את מצלמות המהירות, שעד לפני כחצי שנה לא היו פעילות. בעקבות החלטה זו, נהגים רבים קיבלו להפתעתם דוחות תנועה, דבר שגרר קנסות בגובה אלפי שקלים ואף נקודות.

בעקבות התרעומת שהתעוררה, מבקש חבר המועצה, עידן מזרחי, למצוא דרך שתחסוך את הקנסות ותעודד נהגים לנסוע כחוק. על פי הצעתו של מזרחי, העירייה תציב מעל כל מצלמת מהירות פנסים מהבהבים, שיזהירו את הנהגים מפניה ויגרמו להורדת המהירות.

מזרחי ניסה לפעול למען הנהגים ונפגש עם נציגי המשטרה, אך לדבריו נחל אכזבה, בשל חוסר שיתוף הפעולה. "נפגשתי בנושא עם משטרת ראשון לציון, אך ממטה התנועה הארצי לא זכינו לשיתוף פעולה ולהבנה. הפעלת המצלמות נעשתה באופן שפגע משמעותית בנהגים, וזאת בלי לאפשר להם לחזור בהם מטעותם. אני חושב שמחובתנו כעירייה להציב אורות מהבהבים במקומות שבהם מופעלות מצלמות אכיפה ולהתריע בפני הנהגים להוריד רגל מהגז. כפי שהצבת המצלמות מושפעת מהמיקום שבו יש צורך בנסיעה במהירות מוגבלת, כך עלינו לסייע ולהתריע בפני הנהג באמצעים בולטים יותר, כדי למנוע מהם לחרוג ממהירות זו".