רוב תושבי העיר נתקלים לעיתים קרובות בפועלי הניקיון של עיריית ראשון לציון המטאטאים את הרחובות, מרוקנים את הפחים, ומוודאים שהרחוב לא יהפוך לערמת פסולת עצומה. אבל בשכונת בנות חיל (משולש ז'בוטינסקי) היו מספר תלונות על עובדי הניקיון הללו, בעקבות אשפה שהצטברה ברחובות.

לדברי מספר תושבים בשכונה, הסמוכה לגן המנהיגים, עובדי הניקיון אינם מבצעים את עבודתם כראוי. הם אכן אוספים את האשפה והגזם הצמחי, אבל במקום להשליכם למיכל פסולת או לרכזם בעמדות לאיסוף גזם, הם "מחביאים" אותם בערוגות צמחים בשטח בתי המגורים.

התופעה, מספרים התושבים, החלה בשטח מצומצם למדי ועברה לשטחים רחבים יותר באזור השכונה. מדובר על הרחובות אנה פרנק, חייקה גרוסמן וזכרון שרה, בהם נמצאים בתים פרטיים.

ערימת האשפה בשכונה הבוקר (חמישי) | צילום: שי אלבלינג

אסף הירשגולד, תושב השכונה, מספר כי הבחין בפועל ניקיון מצוות עובדי העירייה, המרוקן את כף האשפה שאסף לתוך ערוגת צמחים. "הוא לקח את הזבל שאסף, ובמקום לפח- זרק את מה שאסף בין השיחים", אומר הירשגולד.

תושבים נוספים באזור מספרים כי הבחינו גם הם בעובדי ניקיון המבצעים פעולות דומות. "לא כל כך ברור למה הם עושים את זה, אולי כדי לא לסחוב אשפה ואולי סתם בלי מחשבה, אבל זה לא לעניין", אומרים התושבים.

אחת מתושבות רחוב חביבה רייק מספרת כי בפעמים הראשונות שהבחינה באשפה בתוך ערוגת פרחים חשבה כי הרוח העיפה את האשפה למקום. "אחרי שראיתי שהשטח שליד הערוגות טואטא כמו שצריך, הבנתי שמישהו זרק שם את הזבל", אמרה.

כעת דורשים תושבי השכונה כי העירייה תדאג לטפל במפגע הנקודתי. "מאחר ולא מדובר באזור נרחב אלא בכמה רחובות קטנים יחסית, חשוב שבעירייה יעשו משהו בנדון", אומר הירשגולד.

"מדובר כנראה בפועל או פועלי ניקיון שהיו קצת עצלנים, ובכל מקרה כדאי שמישהו יסביר להם או לאחראי עליהם איך לעשות את העבודה, כדי שערוגות הצמחים והשיחים יישארו נקיים".

תגובת עיריית ראשון לציון: "לא מוכרות לנו פניות בנושא, המקום מטופל באופן קבוע ויסודי. אנו מזמינים את הפונים לפנות למוקד העירוני לתיאום סיור עם שיל"ת (שירות לתושב) ונציג מינהל איכות הסביבה".