מוטי עג'מי, מ"מ וסגן ראש עיריית ראשון לציון, הודיע לפני היום (שלישי) בצהריים להנהלת ה'חי כיף' בעיר כי החליט לסגור את שערי המקום למבקרים עד להשלמת התחקיר באשר לנסיבות פטירתה של הזברה תמי, בעקבות סיבוך בהמלטה.

כזכור, מדובר במקרה מצער וכואב בחי כיף בראשון לציון. הזברה תמי בת ה-24, שמתגוררת במקום מעל 20 שנים, נפטרה בעקבות המלטה שהסתבכה. המקרה אירע ביום שבת לפני כשלושה שבועות, כאשר מבקרים במתחם זיהו תחילת המלטה אצל הזברה הוותיקה.

כעת מתבררים פרטים נוספים על המקרה. למרות שהזברה הייתה מוקד לתשומת לב של המבקרים, הוחלט שלא להזיז אותה ממקומה ולא להתקרב אליה על מנת לא להלחיץ אותה, כנהוג בהמלטות של חיות בר.

הזברה תמי. נסיבות האירוע נבדקות | צילום: אורלי כהן

אלא שההמלטה לא התקדמה במשך שעות, והתברר שהולד נפטר ברחם אמו. על כן, הוחלט לרכז את מאמצי ההצלה באם. וטרינר ה'חי כיף', ד"ר אפי וגשל, התייעץ עם ווטרינרים נוספים, בינהם גם מבית החולים הווטרינרי, והוחלט כי לנוכח מצבה הרפואי של הזברה, לא ניתן לפנות אותה באופן מיידי לבית החולים.

הטיפול בזברה נמשך שעות ארוכות, אל תוך הלילה כאשר היא פונתה לבית החולים הווטרינרי בבית דגן וטופלה במקום על ידי מיטב אנשי המקצוע. לאחר חזרתה ל'חי-כיף' היא נפטרה, ככל הנראה מדום לב. 

מהעירייה נמסר כי: "צוות ה'חי כיף' אוהב את בעלי החיים ומשקיע רבות ברווחתם ובריאותם. לצערנו, במקרה זה, למרות כל המאמצים - הזברה והוולד לא שרדו את ההמלטה.

"במסגרת זו נציין כי במסגרת דאגה לרווחתם של בעלי החיים, הסתיימו לאחרונה עבודות להחלפת ושדרוג תשתיות המקום בעלות של כשלושה מיליון שקלים. מהלך זה היה הראשון מתוך מהלך כולל של שדרוג המקום".