גן החיות העירוני, החי כיף, הפך לאחת האטרקציות הוותיקות לילדים באזור ראשון לציון. אבל למרות הוותק, בשנים האחרונות נשמעות לא מעט תלונות בעניינו- בעיקר הטענה כי החיות בו סובלות ומוחזקות בתנאים קשים. כעת, הנושא חוזר לסדר היום של מועצת העיר.

חבר מועצת העיר מאיר עקיבא מעלה הצעה לסדר לגבי עתידו של גן החיות המוכר. במכתב ששלח השבוע לממלא מקום ראש העירייה, מוטי עג'מי, הוא כותב: "בסרטונים המוצגים בפייסבוק ונשלחים אליי גם לטלפון באופן תדיר, אנו עדים למצב שלא  מניח את הדעת".

טענות על החזקה בתנאים ירודים | צילום: פרטי

"חיות כמו נמרים ואריות נמצאות בכלובים קטנים וצרים, והמראה גורם לי ולרבים מתושבי ראשון לציון עוגמת נפש. חיות אלו נידונו למאסרי עולם ללא עוול בכפן. לא יעלה על הדעת שאנו כולאים אותם בכלובים רק כדי ליהנות מהמראה, ובכך מחנכים את ילדינו שאפשר ליהנות ולהתענג מסבלם של האחרים", כתב.

"המסר כלל וכלל לא עולה בקנה אחד עם , אלא מראה על חוסר חינוך וחוסר התחשבות", הוסיף. "איני יודע מי הוא בעל הרעיון מלכתחילה. רעיון זה אולי היה מתאים לדור חשוך ולא מתחשב, אבל כעת מדובר בדור חדש, ואין אנו רוצים להמשיך לחנך את ילדנו על דרך קלוקלת".

יועברו לספארי? | צילום: פרטי

הוא גם מציע פתרון חלופי: "המועצה תחליט על שחרור החיות לספארי, שכן שם המרחבים הרבה יותר גדולים ולחיה ניתנת ההיזדמנות לצאת מהכלא שניגזר עליהה על לא עוול בכפה. יש לסגור לאלתר את גן החיות בראשון לציון, מי שירצו לחוות עים ילדיהם את החוויה יוכלו להגיע לספארי", סיכם.

כאמור, לא מדובר בפעם הראשונה שישנן תלונות בנושא. רק לפני מספר חודשים פורסם במיינט ראשון כי לא מעט מבקרים התלוננו על תנאי החיות במקום. אז הגיב חבר המועצה וסגנו של דב צור, רז קינסטליך, כי לטובת חידוש המקום הוקצו עשרה מיליון שקלים והוא ישנה את פניו.

תגובת העירייה: "בעלי החיים בחי כיף מקבלים טיפול מסור מצוות מטפלים אוהב, הדואג לכל מחסורם. עיריית ראשון לציון שוקדת על הכנת תכנית אשר תיטיב עם תנאי מחייתם של בעלי החיים ובשלב ראשון בצענו החלפת ושדרוג תשתיות בעלות של כ-3 מיליון שקלים.

מהלך זה היה הראשון מתוך מהלך כולל מתוכנן של שדרוג החי-כיף, בכוונתנו לשתף את הציבור בהליך השינוי שעובר המקום ונדאג לעדכן אתכם במתרחש".