"הסיפוק שאני מקבל גדול יותר מכל סכום כספי שיוכלו לתת לי": כך מסביר רון לוי, ספר ותיק בראשון לציון, מה גורם לו לעזוב את עיסוקיו כמעט בכל יום, להגיע לבתים של ניצולי שואה, ולספר אותם בחינם.

ענף עיצוב השיער בראשון לציון הפך לתחרותי מאוד, בעקבות ריבוי המספרות הפזורות בעיר, ורבים מהספרים לא מצליחים להתמודד עם התחרות ונאלצים לסגור. אבל רון לוי, בעל מספרת "ויג'ן", בחר לשים את התחרות בצד ולפעול למען החברה.

בבקרים הוא עובד במספרה שלו, אבל לא כולם יודעים שלקראת הצהריים הוא כבר יוצא בשביל לעשות סוג אחר של תספורות. "בשלוש השנים האחרונות אני מגיע לניצולי שואה שנותרו בראשון לציון, ומעניק להם תספורת בבתיהם, מאחר ואני יודע שלא קל להם לצאת מהבית ולעשות סידורים", הוא אומר.

רון לוי במספרה שלו | צילום: פרטי

איך חשב על היוזמה המבורכת הזו? לוי מספר: "זה התחיל אצלי אחרי ששמעתי על מקרה מרגיז שבו שדדו ניצול שואה שהוציא כסף מהכספומט. חוסר הישע שבוודאי הרגיש אותו אדם מבוגר כאב לי ולא יצא לי מהראש. באותו הרגע החלטתי לנסות לתרום כמה שיותר לטובת האוכלוסייה הזו, כי ראוי שנפעל עבורם תמיד, ולא שניזכר בהם רק בימי הזיכרון לשואה".

ההחלטה הובילה את לוי לנצל את כישוריו כספר למענם. "מאז אני מחפש אותם בכל מקום, נמצא בקשר עם הרווחה ואוסף שמות של ניצולים כדי להציע להם תספורות. אני גם מקפיד לשבת איתם, לדבר ולשתות כוס קפה, שזה לא פחות חשוב מהתספורות. יש כאלו שרוצים לפעמים בסך הכל אוזן קשבת".

והוא לא מסתפק רק בזה. לוי גם הצליח להוביל אחריו תושבים שמתנדבים בפרויקטים נוספים שהוא יוזם. "בפסח האחרון בישלנו מאה ארוחות חג לניצולים שנשארו לבד, זה גם מחמם את הלב. ראוי שנזכור ונפעל למענם, ולא נסחף בשגרת החיים", סיכם.