בשבועות האחרונים לא ניתן היה לפספס את קמפיין "גם אני" (#metoo), שמטרתו לעורר מודעות לתופעת ההטרדות המיניות בארץ ובעולם. הקמפיין אכן העלה את המודעות, אבל הוא לא עסק בתופעה שנראית פשוטה, אך משפילה ופוגענית: קריאות שסופגות לא מעט נשים מזרים.

תושבת ראשון לציון סיוון בונפד חוותה זאת מספר פעמים, אבל כעת היא החליטה להילחם בתופעה. "הגעתי למתחם בנייה ברחוב לישנסקי, והפועלים התחילו לקרוא לעברי קריאות מיניות", היא מספרת.

"החלטתי לא לשתוק יותר. צילמתי אותם והעברתי תלונה למנהל העבודה שלהם, שהבטיח שהעניין יטופל והוא ימצה עימם את הדין".

החליטה לא לוותר. סיוון בונפד | צילום: פרטי

כאמור, נשים רבות נאלצות להתמודד עם קריאות פוגעניות לגבי מיניותן, אבל בונפד הרגישה שהמקרה האחרון היה הקש שבר את גב הגמל. "ביום רביעי בצהריים הגעתי למתחם לישנסקי, והיו שם עובדי בניין שהיו באמצע העבודה. חניתי את הרכב ויצאתי, והם התחילו לקרוא לעברי 'איזו כוסית' ולשרוק", היא מספרת.

"מיהרתי לסידורים, אז התעלמתי והמשכתי בדרכי. כשחזרתי לרכב הם המשיכו בקריאות שהיו אפילו חמורות ובוטות יותר, קריאות גנאי כמו 'מה הייתי עושה לך' ועוד אמירות שעדיף לא לחזור עליהן", שיתפה.

אתר הבנייה בו התרחשה התקרית | צילום: פרטי

"בשלב הזה החלטתי שזה לא יכול לעבור בשתיקה, הוצאתי את המכשיר הנייד והתחלתי לצלם אותם. הם קלטו את זה ומיד מיהרו להתחבא כמו פחדנים. השגתי את מספר הטלפון של הקבלן באתר הבנייה, שהבין את חומרת המצב והבטיח לי שהוא יטפל בהם", אומרת בונפד.

"עברתי דבר כזה כמה פעמים בחיים שלי, זו חוויה מביכה ולא נעימה, והפעם החלטתי לא לוותר. מרגיז אותי שאין להם פחד, הם צועקים במקום ציבורי מה שהם רוצים כי הם רגילים שנשים סופגות את זה. אני החלטתי שיותר זה לא יקרה, וצריך להילחם בתופעה הבזויה הזו", סיכמה.